Program for UGP 3 2022, Norrtälje
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
348 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
360 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
359 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
72 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
2:47.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
379 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
440 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:53.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
240 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
424 |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
489 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
425 |
|
Adam Hniopek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
491 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:09.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
422 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:12.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
512 |
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
418 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
3:14.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
167 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
3:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
378 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
3:14.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
408 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:14.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
423 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:16.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
442 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
3:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
488 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:23.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
18 |
|
Frank Jilkén |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
3:35.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
400 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
3:46.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
419 |
|
Malte Steinle |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
3:51.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
494 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
503 |
|
Benjamin Henareh |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
173 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
391 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
171 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
501 |
|
Axel Sköld |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
493 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-16 08:17:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|