Ohjelma UGP 3 2022, Norrtälje
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
352 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
474 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
227 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:09.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
325 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
435 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
10 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
485 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
322 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
409 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
368 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
372 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:15.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
472 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
14 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
364 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
371 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
324 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
560 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:17.47 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
18 |
12 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
427 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:18.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
321 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:19.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
403 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
476 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
237 |
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
399 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
15 |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
374 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
250 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:22.35 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
390 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
415 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:24.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
384 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:26.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
243 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
495 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:30.22 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
513 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
505 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
515 |
|
Hanna Sundström |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
508 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
502 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
256 |
|
Elin Schmidt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-16 08:17:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|