Program för UGP 3 2022, Norrtälje
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
354 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
226 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
359 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
238 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
70 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
362 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
451 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
245 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
360 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
77 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
439 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
239 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
6 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
437 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
441 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
422 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
361 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
326 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
378 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
473 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:13.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
230 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
494 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
487 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
454 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
408 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:16.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
69 |
|
Emil Corlevi |
2009 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
447 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
410 |
|
Caesar Sparacio |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:20.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
391 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
490 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
78 |
|
Erik Dahle |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:21.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
411 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
416 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
419 |
|
Malte Steinle |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
491 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:23.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
400 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
418 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:26.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
425 |
|
Adam Hniopek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:26.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
489 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:27.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
479 |
|
Oscar Sagelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:28.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
442 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:30.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
493 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:33.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
248 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:34.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
382 |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
320 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
247 |
|
Christian Nilsson |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:39.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
470 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:41.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
498 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
246 |
|
Yurii Khomiak |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
482 |
|
Alexander Bergsten Kruse |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
483 |
|
Sebastian Funk |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-16 08:17:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|