Startliste for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Syd 2022 - Næstved
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag 30. oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer
|
Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
2 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
KVIK |
1:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
3 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
KVIK |
1:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
4 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
VI39 |
1:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
5 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
KVIK |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer |
Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
1 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI-GREVE |
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
2 |
|
Carl Hertel |
2009 |
HOVEDSTAD |
1:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
3 |
|
Marco Leang |
2009 |
GSK |
1:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
4 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
KØGE |
1:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
5 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
KVIK |
1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
6 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
MK31 |
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer |
Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
1 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SK-SYD |
1:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
2 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
VEST |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
3 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
VORDINGB |
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
4 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
VEST |
1:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
5 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
KVIK |
1:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
6 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
HASLEV |
1:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer |
Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
1 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
VI39 |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
2 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
SVØMSK |
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
STT |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
4 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
NÆSTVED |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
5 |
|
Holger Larsen |
2008 |
MK31 |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
6 |
|
William Bugge |
2008 |
GSK |
1:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer |
Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
1 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
GSK |
1:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
HOVEDSTAD |
1:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
3 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
STT |
1:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
4 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
MK31 |
1:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
5 |
|
August Ibsen |
2008 |
VI39 |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
6 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
STT |
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer |
Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
HVIDOVRE |
1:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
SOLRØD |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
3 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
KVIK |
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
4 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
VEST |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
5 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SK-SYD |
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
6 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
KØGE |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer |
Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
KØGE |
1:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
2 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
KVIK |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
3 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
NÆSTVED |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
4 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
MK31 |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
5 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
MK31 |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
6 |
|
Eran Akar |
2008 |
MK31 |
1:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer |
Final Yngste gruppe, 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
1 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
KVIK |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SK-SYD |
1:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
3 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
HVIDOVRE |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
4 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
GSK |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
5 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
HVIDOVRE |
1:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
6 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SK-SYD |
1:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer |
Final Ældste gruppe, 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
1 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
MK31 |
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
2 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
VI39 |
1:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
3 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
VI39 |
1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
4 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
GSK |
1:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
5 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
VORDINGB |
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
6 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
KVIK |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 08:45.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|