Startliste for STT Efterårsstævne 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Swim team taastrup |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. nov 2022 to 13. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
400m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
CR 15-99 |
4:43.26 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
28-11-2021 |
|
|
CR 13-14 |
4:46.77 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub ( |
Taastrup (DEN) |
12-11-2022 |
|
|
CR 0-12 å |
5:39.00 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
28-11-2021 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
273 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
4:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
174 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
4:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
280 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
4:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
274 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
4:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
467 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
4:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
275 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
4:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
36 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
DEN |
4:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
267 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
4:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
385 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
21 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
4:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
18 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
4:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
390 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
61 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
276 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
4:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
505 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
4:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
401 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
115 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
4:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
461 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
4:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
181 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
4:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
65 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
391 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
259 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
184 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
4:55.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
71 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
333 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
5:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
277 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
122 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
5:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
185 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
5:41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
114 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
5:47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2022 08:04.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|