Startliste for STT Efterårsstævne 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag morgen
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Swim team taastrup |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. nov 2022 to 13. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer
|
Indledende 1 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
CR 15-99 |
56.28 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Taastrup (DEN) |
28-11-2021 |
|
|
CR 13-14 |
1:01.92 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
28-11-2021 |
|
|
CR 0-12 å |
1:11.08 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
28-11-2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
0 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
VEST |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
460 |
1 |
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
GSK |
2:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
2 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
VEST |
2:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
3 |
|
Ingeborg Amstrup-Kappel |
2012 |
HASLEV |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
451 |
4 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
GSK |
1:56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
5 |
|
Lea Ballin |
2013 |
HASLEV |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
6 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
GSK |
2:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
7 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
KVIK |
2:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
8 |
|
Jacquelien Yutang Foo |
2014 |
VEST |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende 2 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
0 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasmusse |
2012 |
VEST |
1:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
1 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
VEST |
1:53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
2 |
|
Olly Grøn Axlev |
2013 |
VEST |
1:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
3 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
HASLEV |
1:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
4 |
|
Laura Emborg Schwartz |
2011 |
KVIK |
1:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
5 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
HASLEV |
1:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
6 |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
VEST |
1:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
7 |
|
Martine Peeters |
2011 |
KVIK |
1:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
457 |
8 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
GSK |
1:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
9 |
|
Anemone My Daneland |
2012 |
GSK |
1:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende 3 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
0 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
VEST |
1:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
456 |
1 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
GSK |
1:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
2 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
VEST |
1:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
458 |
3 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
GSK |
1:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
4 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
VEST |
1:37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
5 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
KVIK |
1:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
6 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
HASLEV |
1:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
453 |
7 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
GSK |
1:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
8 |
|
Josefine Petersen |
2013 |
VEST |
1:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
9 |
|
Maiken Rasmussen |
2010 |
FR.VÆRK |
1:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende 4 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
454 |
0 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
GSK |
1:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
1 |
|
Thea Østrup |
2013 |
VEST |
1:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
2 |
|
Caroline Rydhof |
2011 |
FR.VÆRK |
1:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
3 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
KVIK |
1:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
4 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
HASLEV |
1:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
5 |
|
Julie Lieberg |
2013 |
VEST |
1:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
6 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
KVIK |
1:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
7 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
SOLRØD |
1:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
8 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
GSK |
1:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
9 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
GSK |
1:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende 5 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
0 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
KVIK |
1:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
SOLRØD |
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
2 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
KVIK |
1:27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
3 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
GSK |
1:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
4 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
GSK |
1:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
5 |
|
Alma Neesen |
2010 |
STT |
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
6 |
|
Karla Marie Falk B Van |
2010 |
FR.VÆRK |
1:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
7 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
KVIK |
1:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
8 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
KVIK |
1:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
9 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
KVIK |
1:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende 6 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
0 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
HASLEV |
1:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
1 |
|
Andrea Frederiksen |
2008 |
FR.VÆRK |
1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
2 |
|
Gry Ballin |
2010 |
HASLEV |
1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
3 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
VEST |
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
4 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
STT |
1:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
5 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
GENTOFTE |
1:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
6 |
|
Alba Gotfred-Hansen |
2009 |
FR.VÆRK |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
7 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
KVIK |
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
8 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
VEST |
1:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
9 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
VEST |
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende 7 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
0 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
VEST |
1:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1 |
|
Laura Mahs |
2011 |
SOLRØD |
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
2 |
|
Nicoline Boesgaard |
2009 |
FR.VÆRK |
1:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
3 |
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
VÆRLØSE |
1:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
4 |
|
Rosa Nørgaard |
2010 |
FR.VÆRK |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
5 |
|
Anna Müller |
2008 |
SK-SYD |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
6 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
KVIK |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
7 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
GSK |
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
8 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
HASLEV |
1:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
9 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
KØGE |
1:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende 8 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
0 |
|
Melina Ertman |
2011 |
KØGE |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
1 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
STT |
1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
2 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SK-SYD |
1:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
3 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
KVIK |
1:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
4 |
|
Zenia Spence |
2010 |
KVIK |
1:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
5 |
|
Emma Haagen |
2006 |
STT |
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
6 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
VEST |
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
SOLRØD |
1:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
8 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
VEST |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
9 |
|
Lotus Lauritsen |
2009 |
FR.VÆRK |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende 9 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
0 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
HASLEV |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
1 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
STT |
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
474 |
2 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
FARUM |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
404 |
3 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
GENTOFTE |
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
481 |
4 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
FARUM |
1:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
KØGE |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
6 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6-JGI |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
7 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
KØGE |
1:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
8 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
STT |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
9 |
|
Emma Mahs |
2009 |
SOLRØD |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende 10 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
0 |
|
Lina Louardi |
2009 |
KVIK |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1 |
|
Silke Andersen |
2009 |
KØGE |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
2 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
GSK |
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
3 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
VEST |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
4 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
SOLRØD |
1:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
5 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
HASLEV |
1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
6 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
NAKSKOV |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
7 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
KVIK |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
8 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
SOLRØD |
1:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
9 |
|
Mathilde Lykke Butzbacker |
2008 |
HASLEV |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende 11 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
0 |
|
Emma Larsson Milan |
2009 |
FR.VÆRK |
1:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
HOVEDSTAD |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
2 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
KVIK |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
471 |
3 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
FARUM |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
482 |
4 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
FARUM |
57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
5 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
SOLRØD |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
6 |
|
Emma Spang |
2006 |
SOLRØD |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
7 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
VÆRLØSE |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
8 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
GSK |
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
9 |
|
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
FR.VÆRK |
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2022 07:58.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|