Startliste for UGP2 2023 (50m), Östsvenska
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Pass 3 09:00, insim 07:30-08:45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
UGP 2 (50m) Östsvenska 2023
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Jönköping |
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
3 |
|
Jakob Modig |
2010 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
4 |
|
Axel Engman |
2009 |
WISBY SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Joel Bjärsholm |
2009 |
ANDERSTORP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1 |
|
Oliver Rydell |
2009 |
FINSPÅNG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
2 |
|
Lucas Bergman |
2009 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
3 |
|
Noah Tsiparis |
2008 |
SK TRITON |
7:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
4 |
|
Odin Esbensen |
2009 |
JÖNKÖPING |
6:27.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
5 |
|
Elis Ekström |
2009 |
WISBY SS |
6:54.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
6 |
|
Zach Widstrand |
2006 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
7 |
|
Holger Romedahl |
2010 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
1 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
VÄSTERVIK |
6:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
2 |
|
Cristian Stefan Nicoara |
2008 |
SK SYDSIM |
5:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
3 |
|
Carl Hedman |
2009 |
OSKARSHAMN |
5:50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Axel Hägg |
2007 |
ANDERSTORP |
5:45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
FINSPÅNG |
5:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
6 |
|
Malte Lyth |
2008 |
WISBY SS |
5:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
7 |
|
Filip Andersson |
2010 |
TROLLHÄTTA |
6:11.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
8 |
|
Andrei Patrick Popescu |
2008 |
VÄXJÖ SS |
6:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1 |
|
Theodor Grinnemo |
2008 |
JÖNKÖPING |
5:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
2 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
MOTALA SS |
5:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
3 |
|
Olle Lutgård |
2007 |
JÖNKÖPING |
5:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
4 |
|
David Bergqvist |
2005 |
JÖNKÖPING |
5:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
5 |
|
Jakob Starkenberg |
2004 |
JÖNKÖPING |
5:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
6 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK TRITON |
5:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
7 |
|
Elliot Edqvist |
2008 |
VÄXJÖ SS |
5:18.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
8 |
|
Alvar Aktner |
2006 |
FINSPÅNG |
5:41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-12 08:30:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|