Program för Arne Borg och TYR sprint
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Sön 25sep
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Arne Borgs minne & TYR sprint
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
3 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
TÄBY SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
4 |
|
Eric Svensson |
2008 |
SPIF SF |
44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
5 |
|
Hector Nelker |
2008 |
LIDINGÖ SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
2 |
|
Lucas Tang |
2008 |
SS04 |
42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
3 |
|
Loke Beronius |
2008 |
NORRTÄLJE |
40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
426 |
4 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
SS04 |
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
430 |
5 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
SS04 |
40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
6 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
ÅKERSBERGA |
41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
7 |
|
Erik Sundby |
2008 |
ÅKERSBERGA |
43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
1 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
SKK |
38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
2 |
|
Elias Steinle |
2007 |
TÄBY SIM |
37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
3 |
|
Wilgot Wiklund |
2007 |
SKURU IK |
36.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
458 |
4 |
|
Anton Heddini |
2008 |
SPIF SF |
36.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
5 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
TÄBY SIM |
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
459 |
6 |
|
Arvid Lidjan |
2008 |
SPIF SF |
37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
7 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
SKURU IK |
37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
8 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
TÄBY SIM |
39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
424 |
1 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
SS04 |
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
370 |
2 |
|
William Clason |
2008 |
TÄBY SIM |
34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
3 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
SKK |
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
DANDERYD |
34.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
5 |
|
Arsenij Gojs |
2007 |
SÖDERTÖRN |
34.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
6 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
SÖDERTÖRN |
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
7 |
|
Melker Larsson |
2008 |
SS04 |
34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
453 |
8 |
|
Oliwer Tin Lundblad |
2007 |
SPIF SF |
36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
1 |
|
Yurii Khomiak |
2007 |
SKK |
33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
2 |
|
Ian Kim |
2008 |
DANDERYD |
33.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
3 |
|
Ted Körberg |
2008 |
TUREBERG |
32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
4 |
|
Gustav Bäckström |
2008 |
TYRESÖ SS |
32.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
5 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
SKURU IK |
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
6 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
TYRESÖ SS |
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
7 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
SÖDERTÖRN |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
431 |
8 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
SS04 |
33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
1 |
|
Otto Andersson |
2008 |
TYRESÖ SS |
32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
2 |
|
Noah Almén |
2008 |
NORRTÄLJE |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
3 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
SKK |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
4 |
|
Felix Tetli |
2007 |
SÖDERTÄLJE |
28.16 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
5 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
NORRTÄLJE |
29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
441 |
6 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
SPIF SF |
30.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
7 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
SKURU IK |
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
8 |
|
Caesar Sparacio |
2007 |
TÄBY SIM |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-25 09:22:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|