Startliste for Sigma Speed Stævne 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
173 |
|
Jens Bomgaard |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
53.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
352 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
171 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
55.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
153 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
363 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
262 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
398 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
349 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
59.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
78 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
353 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:00.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
249 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
80 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
348 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:01.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
123 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:02.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
155 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
148 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
242 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
261 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
196 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
36 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:04.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
359 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
181 |
|
Magnus Grønlund |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
197 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:06.30 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
76 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:06.68 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
102 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
246 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:07.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
179 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
38 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:08.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
259 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
44 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
248 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:09.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
212 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
124 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
226 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:11.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
188 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:12.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
100 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:13.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
416 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
415 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:14.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
127 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
243 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:14.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
54 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
128 |
|
Rasmus Andersen |
2005 |
Orient Svømning |
DEN |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
143 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:16.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
270 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
151 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:18.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
51 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
189 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
55 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:20.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
97 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
52 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:20.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
6 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
402 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
388 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
390 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
13 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
405 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
4 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
278 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:23.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
49 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
59 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
17 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
126 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
107 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
56 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
392 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
230 |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
420 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
192 |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
293 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
53 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
231 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
73 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
411 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
409 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
3 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
24 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
286 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
25 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
288 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:37.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
290 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
16 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
344 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
62 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
325 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
408 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
131 |
|
Christian Swartz |
2007 |
Orient Svømning |
DEN |
1:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
206 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
229 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
289 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
330 |
|
Casper Thor Tolstrup |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
404 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
406 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
407 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
413 |
|
Viggo Mondrup Hagn- Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:54.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
91 |
|
Jonathan Kejser |
2013 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
21 |
|
Erik Behrens Strange |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
300 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
227 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
66 |
|
Elias Nørhave |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
33 |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
94 |
|
Sebastian Kodjie |
2013 |
Roskilde Svømning |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
335 |
|
Hector Woznica |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
340 |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
70 |
|
Ole Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
207 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
20 |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
35 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
23 |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
22 |
|
Frederik Korsgaard Zimmermann |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
29 |
|
Luca Merlung Bottino |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
26 |
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
71 |
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 08:09.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|