Startliste for REMA 1000 CUP
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Indledende lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 209, 100m Butterfly Herrer
|
Finale 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
3 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
IKAST |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
4 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
ODDER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
5 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
HORSENS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
6 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
HORSENS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 209, 100m Butterfly Herrer |
Finale 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
1 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
SILKEBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
2 |
|
Eddie Berg |
2010 |
BRÆDSTRUP |
1:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
3 |
|
Alexander Nonbo |
2007 |
IKAST |
1:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
4 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
ESBJERG |
1:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
5 |
|
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
VEJLE |
1:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
6 |
|
Adrian Gjødsbøl |
2008 |
HORSENS |
1:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
7 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
FREDERICIA |
1:48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
8 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
SILKEBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 209, 100m Butterfly Herrer |
Finale 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
1 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
IKAST |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
2 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
ESBJERG |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
3 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
NYBORG |
1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
430 |
4 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
FREDERICIA |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
5 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
FREDERICIA |
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
6 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
ESBJERG |
1:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
7 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
NYBORG |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
8 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
ODDER |
1:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 209, 100m Butterfly Herrer |
Finale 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6-JGI |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
2 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
IKAST |
1:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
3 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
HORSENS |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
417 |
4 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
FREDERICIA |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6-JGI |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
6 |
|
Annas Sallam |
2008 |
BRÆDSTRUP |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
7 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
ESBJERG |
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
510 |
8 |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF |
1:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 209, 100m Butterfly Herrer |
Finale 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
1 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
HORSENS |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
2 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
FREDERICIA |
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
533 |
3 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
SKANDERBOR |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
445 |
4 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
AGF |
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
5 |
|
Carl Clausen |
2005 |
ESBJERG |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
529 |
6 |
|
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
FREM |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
7 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
HADERSLEV |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
8 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
NYBORG |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 209, 100m Butterfly Herrer |
Finale 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
HADERSLEV |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
2 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
ESBJERG |
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
363 |
3 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
ESBJERG |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
4 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
NYBORG |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
5 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
ESBJERG |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
6 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
ESBJERG |
1:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
7 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
NYBORG |
1:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
8 |
|
Oskar Foss |
2006 |
ESBJERG |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 209, 100m Butterfly Herrer |
Finale 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
1 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
SILKEBORG |
59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
2 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
ESBJERG |
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
3 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
HADERSLEV |
56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
4 |
|
Jakob Mose |
2000 |
ESBJERG |
54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
5 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
ESBJERG |
56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
6 |
|
Matti Andersen |
2005 |
HORSENS |
58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
7 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6-JGI |
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
8 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
SILKEBORG |
1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 07:30.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|