Program för 2022 Apollo Projects NZ Short Course Swimming Championships
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022 Apollo Projects NZ Short Course Swimming Championships
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Sir Owen G Glenn National Aquatic |
Organizer: |
Swimming New Zealand |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Aug 23, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
4x100m Freestyle Mixed |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Age |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
80 |
|
Coast Swimming Club A |
13 |
Coast Swimming Club |
NZL |
3:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
George Williams |
1999 |
NZL |
|
|
|
2 |
|
Fergus Eadie |
2001 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madison Kidd |
1997 |
NZL |
|
|
|
4 |
|
Zoe Pedersen |
2007 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
122 |
|
Jasi Swim Club A |
13 |
Jasi Swim Club |
NZL |
3:40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Wrathall |
2005 |
NZL |
|
|
|
2 |
|
Hanna Abdou |
2006 |
NZL |
|
|
|
3 |
|
Bryn Drummond |
2006 |
NZL |
|
|
|
4 |
|
Stacey Morgan |
2006 |
NZL |
|
|
3 |
248 |
|
Pukekohe Swimming Club A |
13 |
Pukekohe Swimming Club |
NZL |
3:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Pickett |
2002 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carter Swift |
1998 |
NZL |
|
|
|
3 |
|
Phoebe Harris |
2001 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
MacKenzie Brears |
2003 |
NZL |
|
|
4 |
663 |
|
St Paul's Swimming Club A |
13 |
St Paul's Swimming Club |
NZL |
3:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dominic Fawkner |
2004 |
NZL |
|
|
|
2 |
|
Sophie Perry |
2005 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amelie Austin |
2006 |
NZL |
|
|
|
4 |
|
Ben Littlejohn |
2002 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
755 |
|
United Swimming Club A |
13 |
United Swimming Club |
NZL |
3:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Williams |
2003 |
NZL |
|
|
|
2 |
|
Johnson Li |
2004 |
NZL |
|
|
|
3 |
|
Alexandra Campion |
2006 |
NZL |
|
|
|
4 |
|
Eva Allan |
2005 |
NZL |
|
|
6 |
201 |
|
North Shore Swimming Club A |
13 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
3:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Blake Faleafa |
2006 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Holmes |
2007 |
NZL |
|
|
|
3 |
|
Julia H Kim |
2006 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Holly Nelson |
2007 |
NZL |
|
|
7 |
490 |
|
Pirates Swim Team A |
13 |
Pirates Swim Team |
NZL |
3:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nick Close |
2002 |
NZL |
|
|
|
2 |
|
Daniel Coster |
2004 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Georgina Bell |
2005 |
NZL |
|
|
|
4 |
|
Sophie Buchanan |
2004 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
574 |
|
North Canterbury Swim Club Inc A |
13 |
North Canterbury Swim Club Inc |
NZL |
3:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella McConchie |
2005 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Findlay Knox |
2002 |
NZL |
|
|
|
3 |
|
Lewy Bell |
2004 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Millie Bell |
2008 |
NZL |
|
|
9 |
560 |
|
Neptune Swim Club A |
13 |
Neptune Swim Club |
NZL |
3:48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erika Fairweather |
2003 |
NZL |
|
|
|
2 |
|
Caitlin Deans |
1999 |
NZL |
|
|
|
3 |
|
Luan Grobbelaar |
2002 |
NZL |
|
|
|
4 |
|
Curtis Mellsop |
2003 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
699 |
|
Tawa Swimming Club A |
13 |
Tawa Swimming Club |
NZL |
3:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matthew Cooper |
2004 |
NZL |
|
|
|
2 |
|
Charlotte Gibbs |
2005 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Yeldon |
2005 |
NZL |
|
|
|
4 |
|
Hara Hughes |
2005 |
NZL |
|
|
11 |
638 |
|
Swim Rotorua A |
|
Swim Rotorua |
|
|
3:51.12 |
|
|
|
13 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ngamihi Simpson |
2007 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dion Wright |
2005 |
NZL |
|
|
|
3 |
|
Karolina Joyce |
2007 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ariel Muchirahondo |
2009 |
NZL |
|
|
12 |
355 |
|
Aquabladz NP A |
13 |
Aquabladz NP |
NZL |
3:51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Thompson |
2006 |
NZL |
|
|
|
2 |
|
Christopher Callebaut |
2008 |
NZL |
|
|
|
3 |
|
Lucy North |
2002 |
NZL |
|
|
|
4 |
|
Tara Shotter |
2006 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
491 |
|
Pirates Swim Team B |
13 |
Pirates Swim Team |
NZL |
3:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Guy |
2004 |
NZL |
|
|
|
2 |
|
Sophie Sloan |
2006 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ethan Buchanan |
2005 |
NZL |
|
|
|
4 |
|
Catherine Sonerson |
2006 |
NZL |
|
|
14 |
335 |
|
Nga Tai Tuatea a Taraika B |
|
Nga Tai Tuatea a Taraika |
|
|
3:55.03 |
|
|
|
13 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Appleby |
2005 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thomas Waddington |
2006 |
NZL |
|
|
|
3 |
|
Ella Drummond |
2005 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucy Price |
2007 |
NZL |
|
|
15 |
433 |
|
Hokonui Aquatics A |
13 |
Hokonui Aquatics |
NZL |
3:57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marlin Bennett |
2008 |
NZL |
|
|
|
2 |
|
Joel Wilson |
2008 |
NZL |
|
|
|
3 |
|
Roxanne Le Roux |
2004 |
NZL |
|
|
|
4 |
|
Bryan Bennett |
2006 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
40 |
|
Aquagym Swimming Club A |
13 |
Aquagym Swimming Club |
NZL |
3:57.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jordan Astley |
2005 |
NZL |
|
|
|
2 |
|
Sienna McEwan |
2005 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harry Renner |
2007 |
NZL |
|
|
|
4 |
|
Lucy Ellis |
2006 |
NZL |
|
|
17 |
278 |
|
Wharenui Swim Club A |
|
Wharenui Swim Club |
|
|
4:02.19 |
|
|
|
13 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maddy Barr |
2006 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Archie Perriam |
2001 |
NZL |
|
|
|
3 |
|
Bridie Quayle |
2008 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Grace Haydon |
2006 |
NZL |
|
|
18 |
805 |
|
Bundaberg Swim Team/Fraser Coast/Rackley |
13 |
Bundaberg Swim Team |
NZL |
|
|
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hudson Parcell (V) |
2007 |
NZL |
|
|
|
2 |
|
Lara Parker (V) |
2008 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Harvey (V) |
2006 |
NZL |
|
|
|
4 |
|
Zaniel-Trae Cooke (V) |
2004 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 11:47:43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Swimming New Zealand |
|
|
|
|