Startliste for Märsky-uinnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28 05 2022 - 28 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Selkäuinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
P11 |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
738 |
|
Tuukka Korppinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
734 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
111 |
|
Kevin Sjöberg |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
115 |
|
Otso Ekholm |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
97 |
|
Erik Lehtimäki |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
748 |
|
Pyry Varvikko |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
P13 |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
489 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
430 |
|
Kalle Romppainen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
FIN |
1:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
352 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
202 |
|
Konsta Hiltunen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
322 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
343 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
491 |
|
Ilmari Pohja |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
381 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
719 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
330 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
453 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
711 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
374 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
465 |
|
Joona Ronkainen |
2009 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
151 |
|
Niilo Kivelä |
2009 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
761 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:30.72 |
|
JÄL |
|
17 |
323 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
244 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
68 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
363 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
712 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
331 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
327 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
469 |
|
Santtu Lähdeniitty |
2010 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
380 |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
362 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
733 |
|
Maltti Lantela |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
431 |
|
Lenni Kumpulainen |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
FIN |
1:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
146 |
|
Oskar Kaisto |
2009 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
456 |
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
768 |
|
Eemil Räihä |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:43.44 |
|
JÄL |
|
32 |
145 |
|
Topias Verneri Heikkinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
468 |
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
721 |
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
P14 |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
337 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
440 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
1:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
710 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
382 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
347 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
81 |
|
Niilo Pyhältö |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
42 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
P16 |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
593 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
34 |
|
Daniel Guzhov |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
176 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
510 |
|
Jaakko Karppinen |
2007 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
179 |
|
Daniel Lehtisalo |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
1:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
55.69 |
|
|
|
11 |
Niki Karlsson |
2000 |
FIN |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
58.80 |
|
|
|
436 |
Alex Lydman |
2003 |
FIN |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uinti Tampere |
|
1:02.26 |
|
|
|
580 |
Oliver Aspholm |
2005 |
FIN |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uinti Tampere |
|
1:02.47 |
|
|
|
544 |
Joona Kortteinen |
2003 |
FIN |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uinti Tampere |
|
1:02.66 |
|
|
|
563 |
Ilja Syrjä |
2004 |
FIN |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uinti Tampere |
|
1:03.20 |
|
|
|
547 |
Visa Kotiniitty |
2003 |
FIN |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:06.93 |
|
|
|
289 |
Samuel Saari |
2004 |
FIN |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simmis Wanda ry |
|
1:07.91 |
|
|
|
225 |
Matti Nätti |
2004 |
FIN |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
1:09.57 |
|
|
|
195 |
Niko Nokikuru |
2005 |
FIN |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Pettinen |
1995 |
FIN |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
583 |
Oliver Priimägi |
2005 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2022 14:03:57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|