Startliste for Farum Cup 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag A-Flight
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Farum Svømmehal |
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. jun 2022 to 5. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
100m Frisvømning Damer - Gr. 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
FarumCu |
54.85 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Farum (DEN) |
05-05-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
368 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
182 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
468 |
|
Silja Malin Vert-Mönig |
2005 |
Stavanger SK |
NOR |
58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
466 |
|
Susanne Steinnes |
2005 |
Stavanger SK |
NOR |
58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
439 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
20 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
291 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
4 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
467 |
|
Tale Børsheim Tønsager |
2005 |
Stavanger SK |
NOR |
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
300 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
149 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
221 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
33 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
477 |
|
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
429 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
378 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
433 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
366 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
430 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
395 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
434 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
206 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
120 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
428 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
209 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
435 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
375 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
479 |
|
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
474 |
|
Thilde Hjortshøj |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
43 |
|
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
44 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
431 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
220 |
|
Yasmin Thomsen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
356 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
424 |
|
Louise Popp-Madsen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
357 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
45 |
|
Amanda Knirkholt Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
162 |
|
Amalie Henriksen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
426 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
452 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
211 |
|
Olga Vejlby |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
212 |
|
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
377 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
427 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
379 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
432 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
299 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
310 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
132 |
|
Sofie Lind |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
222 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
455 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
241 |
|
Malisha Poynton |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
243 |
|
Julie Bjørn-Pedersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
171 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lintrup |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-06-2022 16:50.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|