Program för DM och St Erikssimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 insim 14.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM och St Erikssimmet Stockholm (50m)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SDF/Spårvägen simförening |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 jun 2022 till den 12 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
181 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
203 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.90 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
3 |
67 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
54 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
121 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
64 |
|
Kiira Mauranen |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
255 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:04.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
71 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
194 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
72 |
|
Siri Auvinen |
2002 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
15 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
28 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:06.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
13 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
164 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
161 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
147 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
285 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
248 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
118 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
146 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
6 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
37 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
48 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
144 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
198 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
30 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
283 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
288 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
119 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
12 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
122 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-07 11:50:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|