Program för DM och St Erikssimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 insim 14.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
DM och St Erikssimmet Stockholm (50m)
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SDF/Spårvägen simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 jun 2022 till den 12 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
3 |
|
Mats Rehn |
2002 |
WISBY SS |
2:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
4 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
DANDERYD |
2:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
6 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
TYRESÖ SS |
2:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
2 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
TÄBY SIM |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
3 |
|
Robin Suves |
2006 |
TÄBY SIM |
2:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
2:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
5 |
|
Erik Rizell |
2008 |
VÄSBY SS |
2:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
6 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
SS04 |
2:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
7 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
SS04 |
2:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
2 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
VÄSBY SS |
2:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
3 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
SK NEPTUN |
2:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
4 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
TÄBY SIM |
2:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
5 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
VÄSBY SS |
2:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
6 |
|
Ted Wiker |
2004 |
SKURU IK |
2:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
7 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
VÄSBY SS |
2:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
2 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
SS04 |
2:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
3 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
TUREBERG |
2:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
4 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
5 |
|
Erik Falk |
2003 |
SPIF SF |
2:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
6 |
|
Eddie Peng |
2007 |
VÄSBY SS |
2:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
7 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
VÄSBY SS |
2:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
2 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
ÖSA |
1:59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
3 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
SK NEPTUN |
1:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
4 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
1:55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
533 |
5 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
SK NEPTUN |
1:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
6 |
|
Morris Martin |
2004 |
SK NEPTUN |
1:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
7 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
SK NEPTUN |
1:59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-11 14:42:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eriksdalsbadet |
|
|
|
|