Ohjelma DM och St Erikssimmet
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM och St Erikssimmet Stockholm (50m)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SDF/Spårvägen simförening |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 jun 2022 till den 12 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
100m Ryggsim Mixed 11-12 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
432 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:16.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
421 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:19.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
425 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
360 |
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:20.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
465 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:21.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
489 |
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
441 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:22.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
416 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:22.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
427 |
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:23.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
336 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:25.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
485 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
366 |
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
424 |
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
358 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:27.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
446 |
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:27.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
423 |
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:27.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
433 |
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:27.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
483 |
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
SWE |
1:28.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
388 |
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:28.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
493 |
|
Linnea Glavas |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:29.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
447 |
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:29.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
337 |
|
Noah Concilio Hansson |
2010 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:30.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
445 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:30.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
414 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
415 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
480 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:30.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
492 |
|
David Sommar |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:31.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
418 |
|
Carolina Herlitz |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:31.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
506 |
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
443 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:33.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
419 |
|
Selena Stojanovic |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:33.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
417 |
|
Maja Wessén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:33.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
384 |
|
Astrid Tegel |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:34.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
385 |
|
Ruslan Kutasevych |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:34.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
488 |
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
SWE |
1:35.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
481 |
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:35.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
386 |
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:36.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
479 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:36.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
490 |
|
Melvin Staaf |
2011 |
Täby Sim |
SWE |
1:36.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
466 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:37.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
495 |
|
Ines Andersson |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:38.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
486 |
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:38.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
352 |
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:39.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
491 |
|
Oskar Franzén |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:40.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
487 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:40.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
437 |
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:40.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
496 |
|
Nova Westman |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:41.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
503 |
|
Ernst Pettersson |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:41.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
484 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:42.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
482 |
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:42.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
476 |
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
500 |
|
Agnes Sjödin |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:43.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
448 |
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:44.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
438 |
|
Alice Thunström |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:44.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
368 |
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
504 |
|
Joline Lund |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:48.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
478 |
|
Alexander Rylander |
2011 |
Täby Sim |
SWE |
1:49.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
517 |
|
Viktor Ignjatovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:51.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
515 |
|
Jonah Toorell |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:57.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
519 |
|
Ellinor Amouri |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
355 |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
380 |
|
Alice Bergek |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
365 |
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
514 |
|
Freja Tautkus |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
353 |
|
Nelly Hård |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
511 |
|
Sibel Agir |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
383 |
|
Hugo Brolin |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
367 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
362 |
|
Matilda Lagergren |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
395 |
|
Aya Kramti |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
381 |
|
Mateo Pena |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
376 |
|
Nora Tornberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
363 |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
361 |
|
Stella Österman |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
477 |
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
516 |
|
Jonas Granstedt |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
334 |
|
Einar Eskilsson Frank |
2011 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
345 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
375 |
|
Victor Behring |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-07 11:50:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|