Startliste for DM Langbane - Åben klasse 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer
|
Indledende 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ER |
27.10 |
|
Kira Toussaint |
1994 |
(NED) |
Eindhoven (NED) |
10-04-2021 |
|
|
DR |
27.63 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
Kazan (RUS) |
05-08-2015 |
|
|
DJR |
28.51 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen (BEL) |
06-07-2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
376 |
1 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
MK31 |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
2 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
VIBORG |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
3 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
HOVEDSTAD |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
4 |
|
Yara Kalmthout |
2002 |
KNZB |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
438 |
5 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI-ISHØJ |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
6 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
AALBORG |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
7 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
HELSINGØR |
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
8 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
HVIDOVRE |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
1 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
GENTOFTE |
30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
2 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
KØGE |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
3 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
THISTED |
29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
4 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
ESBJERG |
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
5 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
HOVEDSTAD |
29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
6 |
|
Julie Stampe |
2002 |
ALLERØD |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
7 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
AALBORG |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
8 |
|
Nina Griffin |
2007 |
GENTOFTE |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
1 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
GLADSAXE |
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
2 |
|
Luanna Russo |
2006 |
AALBORG |
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
3 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
KVIK |
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
4 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
HORSENS |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
5 |
|
Elise Tanis |
2002 |
KNZB |
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
6 |
|
Britta Koehorst |
2003 |
KNZB |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
7 |
|
Hanna Vutt |
2003 |
TOP |
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
8 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
HELSINGØR |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
1 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
HOVEDSTAD |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
2 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
AAS - HEI |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
3 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
HOVEDSTAD |
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
4 |
|
Pauline Mahieu |
1999 |
France |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
5 |
|
Lieke Oude Lenferink |
2002 |
KNZB |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
6 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
GLADSAXE |
29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
7 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
ALLERØD |
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
8 |
|
Falka Tind |
2006 |
HOVEDSTAD |
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 20:13.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|