Program för DM Langbane - Åben klasse 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
ER |
1:55.18 |
|
Laszlo Cseh |
1985 |
(HUN) |
Rom (ITA) |
29-07-2009 |
|
|
DR |
2:00.69 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Stockholm (SWE) |
15-04-2019 |
|
|
DJR |
2:03.49 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
28-06-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
51 |
|
Frederik Rindshøj |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:03.96 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
2 |
240 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
266 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
79 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
47 |
|
Bram Zwetsloot |
2002 |
KNZB |
NED |
2:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
70 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
304 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
10 |
|
Robin Tatar |
2002 |
TOP Swimclub |
EST |
2:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
135 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
86 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
353 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
156 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
146 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
73 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
87 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
412 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
5 |
|
Alec Hans Mortensen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
381 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
162 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
238 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
145 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
367 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
340 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
222 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
418 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
234 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
366 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
80 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
68 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
95 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
300 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
75 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
316 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
65 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
254 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
363 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
279 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
262 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
2:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
56 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
388 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
334 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
215 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
323 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
4 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:44.90 |
|
SM19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-06-2022 18:30.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|