Startliste for DM Langbane - Åben klasse 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer
|
Indledende 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ER |
2:06.12 |
|
Katinka Hosszu |
1989 |
(HUN) |
Kazan (RUS) |
03-08-2015 |
|
|
DR |
2:09.73 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
DJR |
2:17.00 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien (AUT) |
28-05-2017 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6-JGI |
2:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
2 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
GLADSAXE |
2:27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
3 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
TRITON B |
2:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
4 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
ALLERØD |
2:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
5 |
|
Matilde Bager |
2005 |
AALBORG |
2:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
6 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
HORSENS |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
7 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
GLADSAXE |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
8 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
HERLEV |
2:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer |
Indledende 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
1 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
HVIDOVRE |
2:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
2 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
GENTOFTE |
2:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
3 |
|
Emma Bjørnholdt |
2000 |
LYNGBY |
2:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
4 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
BIRKERØD |
2:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
5 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
AALBORG |
2:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
6 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
MK31 |
2:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
408 |
7 |
|
Eva Hjort |
2004 |
AAS - Skovbakken |
2:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
8 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
GLADSAXE |
2:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer |
Indledende 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
1 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
HOVEDSTAD |
2:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
HOVEDSTAD |
2:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
3 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
HOVEDSTAD |
2:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
4 |
|
Bertille Cousson |
2002 |
France |
2:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
5 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
GENTOFTE |
2:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
6 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
GENTOFTE |
2:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
7 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
VIBORG |
2:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
8 |
|
Mari.Liis Maas |
2004 |
TOP |
2:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer |
Indledende 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
438 |
1 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI-ISHØJ |
2:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
2 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
ESBJERG |
2:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
3 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
TRITON B |
2:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
4 |
|
Lotte Hosper |
2002 |
KNZB |
2:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
5 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
HOVEDSTAD |
2:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
6 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
HOVEDSTAD |
2:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
7 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
VEST |
2:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
8 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
AAS - Skovbakken |
2:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2022 19:42.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|