Startliste for DM Langbane - Åben klasse 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer
|
Indledende 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ER |
24.43 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
(SWE) |
Borås, Sverige (SWE) |
05-07-2014 |
|
|
DR |
25.24 |
|
Jeanette Ottesen Gray |
1987 |
Lyngby |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
DJR |
26.92 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj (DEN) |
02-04-2017 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
1 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
HOBRO |
29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
2 |
|
Signe Eie |
2005 |
HERLEV |
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
3 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
HELSINGØR |
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Elisabet Mätlik |
2002 |
TOP |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
5 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
STO |
29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
6 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
S 68 |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
7 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
HØRSHOLM |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
8 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI-GREVE |
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer |
Indledende 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
1 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
AALBORG |
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
2 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
AALBORG |
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
3 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
HOVEDSTAD |
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
4 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
MK31 |
27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
5 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
AALBORG |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
6 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
HOLBÆK |
28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
7 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6-JGI |
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
8 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
GLADSAXE |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer |
Indledende 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1 |
|
Milou Wijk |
2004 |
KNZB |
28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
2 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
AALBORG |
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
3 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
HOVEDSTAD |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
4 |
|
Lilou Ressencourt |
2003 |
France |
27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
5 |
|
Nienke Jonk |
2002 |
KNZB |
27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
6 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
VEJLE |
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
7 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
HERLEV |
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
8 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
AALBORG |
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer |
Indledende 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
KOLDING |
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
2 |
|
Imara Bella Thorpe |
2001 |
EEUX |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
3 |
|
Femke Hoppenbrouwer |
2003 |
KNZB |
27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
4 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
GLADSAXE |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
5 |
|
Britta Koehorst |
2003 |
KNZB |
27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
6 |
|
Emily Muteti |
1998 |
GCU |
28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
7 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
HOVEDSTAD |
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
8 |
|
Marie Bertram |
2006 |
AAS - Lyseng |
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2022 19:42.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|