Startliste for DM Langbane - Åben klasse 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
ER |
55.48 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
(SWE) |
Rio de Janeiro (BRA) |
07-08-2016 |
|
|
DR |
56.51 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngy |
Berlin (GDR) |
22-08-2014 |
|
|
DJR |
59.15 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya (ISR) |
30-06-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
241 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
28 |
|
Lilou Ressencourt |
2003 |
France |
FRA |
59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
299 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
377 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
45 |
|
Elise Tanis |
2002 |
KNZB |
NED |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
166 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
63 |
|
Cecilie Wiuff |
2000 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
437 |
|
Nienke Jonk |
2002 |
KNZB |
NED |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
57 |
|
Emily Muteti |
1998 |
Grand Canyon University |
USA |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
303 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
290 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
58 |
|
Imara Bella Thorpe |
2001 |
University of Edinburgh |
GBR |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
159 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
298 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
38 |
|
Britta Koehorst |
2003 |
KNZB |
NED |
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
313 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
301 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
383 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
64 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
150 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
108 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
200 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
250 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
229 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
318 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
219 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
131 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
239 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
417 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
179 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
123 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
371 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
34 |
|
Femke Hoppenbrouwer |
2003 |
KNZB |
NED |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
235 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
103 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
416 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
308 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
315 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
272 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
210 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
370 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
192 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
66 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
242 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
396 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
102 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
46 |
|
Milou Wijk |
2004 |
KNZB |
NED |
1:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
112 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-06-2022 18:30.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|