Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Jöns Svanbergsimmet 50m 2022
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Carlssons race |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
388 |
1 |
|
Amelia Fricker |
2007 |
ÅSF |
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
2 |
|
Saga Moberg Egerås |
2010 |
VÄSTERÅS |
54.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
3 |
|
Alma Thorildsson |
2010 |
VÄSTERÅS |
51.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
4 |
|
Selma Widmark |
2011 |
UPSALA S |
47.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
5 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
UPSALA S |
49.57 |
S |
S8 - A, 12, + |
|
269 |
6 |
Linnea Saga Metzendorf |
2012 |
UPSALA S |
51.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
7 |
|
Belma Obradovac |
2005 |
NORRTÄLJE |
56.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
0 |
|
Maja Ahlgren |
2012 |
UPSALA S |
46.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
1 |
|
Klara Segerström |
2009 |
VÄSTERÅS |
45.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
2 |
|
Anna Påve |
2008 |
UPSALA S |
44.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
3 |
|
Märta Hamberg |
2007 |
UPSALA S |
43.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
4 |
|
Alice Allard |
2010 |
UPSALA S |
43.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
5 |
|
Elsie Lund |
2010 |
UPSALA S |
43.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
6 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
UPSALA S |
43.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
7 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
ÅSF |
44.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
8 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
UPSALA S |
45.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
9 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
UPSALA S |
46.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
0 |
|
Alva Svallin |
2008 |
HARNÄS SKU |
42.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
1 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
UPSALA S |
42.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
2 |
|
Astrid Bandert |
2009 |
HARNÄS SKU |
41.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
3 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
HARNÄS SKU |
41.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
387 |
4 |
|
Nova Larsson |
2007 |
ÅSF |
40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
5 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
TÄBY SIM |
41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
6 |
|
Freja Karlsson |
2009 |
ÅSF |
41.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
7 |
|
Myra Fresk Sakar |
2009 |
VÄSTERÅS |
41.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
8 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
UPSALA S |
42.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
9 |
|
Meja Stål |
2009 |
VÄSTERÅS |
42.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
0 |
|
Olivia Melin |
2009 |
UPSALA S |
40.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
390 |
1 |
|
Julia Eriksson |
2005 |
ÅSF |
40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
2 |
|
Julia Allard |
2008 |
UPSALA S |
40.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
3 |
|
Elise Hall |
2008 |
UPSALA S |
40.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
4 |
|
Viktoria Malmström |
2004 |
NORRTÄLJE |
39.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
5 |
|
Elin Bohman |
2009 |
UPSALA S |
39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
6 |
|
Milia Hardy |
2008 |
UPSALA S |
40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Alice Persson |
2008 |
BOLLNÄS SS |
40.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
8 |
|
Ester Wallström |
2009 |
UPSALA S |
40.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
9 |
|
Agnes Elf |
2009 |
TÄBY SIM |
40.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
0 |
|
Elsa Karls |
2008 |
BORLÄNGE |
39.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
1 |
|
Svea Rådman |
2007 |
VÄSTERÅS |
39.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
2 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
TÄBY SIM |
39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
3 |
|
Lova Willför |
2009 |
VÄSTERÅS |
38.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
4 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
TÄBY SIM |
38.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
5 |
|
Elna Zetterberg |
2007 |
SK ENA |
38.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
6 |
|
Anna Sisell |
2003 |
SS MORA |
39.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
7 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
TÄBY SIM |
39.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
8 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
GÄVLE SS |
39.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
9 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
UPSALA S |
39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
0 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
SALA SS |
38.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
1 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
TÄBY SIM |
38.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
2 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
SK ENA |
37.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
3 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
TÄBY SIM |
37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
4 |
|
Maja Nyström |
2007 |
FALUN |
37.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
5 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
UPSALA S |
37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
6 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
UPSALA S |
37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
7 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
UPSALA S |
37.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
8 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
TÄBY SIM |
38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
9 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
UPSALA S |
38.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
0 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
BORLÄNGE |
37.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
UPSALA S |
37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
2 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
UPSALA S |
36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
3 |
|
Julia Singelman |
2009 |
VÄSTERÅS |
36.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
4 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
SK ÄGIR |
36.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
5 |
|
Alva Olsson |
2002 |
UPSALA S |
36.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
6 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
BORLÄNGE |
36.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
7 |
|
Vilda Yngvesson |
2009 |
HARNÄS SKU |
36.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
8 |
|
Agnes Arver |
2006 |
TÄBY SIM |
37.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
9 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
HARNÄS SKU |
37.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
0 |
|
Edna Obradovac |
2007 |
NORRTÄLJE |
35.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
1 |
|
Ella Andersson |
2007 |
UPSALA S |
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
BOLLNÄS SS |
35.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
3 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
SK ENA |
34.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
4 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
TÄBY SIM |
34.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
5 |
|
Ida Lundell |
2008 |
SALA SS |
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
6 |
|
Kateryna Lato |
2006 |
TÄBY SIM |
34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
7 |
|
Lova Åhlén |
2004 |
NORRTÄLJE |
35.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
8 |
|
Linn Olsson |
2010 |
BORLÄNGE |
35.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
9 |
|
Ida Svensson |
2006 |
UPSALA S |
36.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
0 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
VÄSTERÅS |
34.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
1 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
UPSALA S |
33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
HARNÄS SKU |
33.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Mira Björkman |
2010 |
BORLÄNGE |
32.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
4 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
TÄBY SIM |
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
5 |
|
Elin Segerström |
2007 |
KARLSTAD |
32.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
6 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
VÄSTERÅS |
33.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
7 |
|
Tova Franzén |
2001 |
UPSALA S |
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
8 |
|
Rose Li |
2006 |
TÄBY SIM |
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
9 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
VÄSTERÅS |
34.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
0 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
VÄSTERÅS |
32.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
GÄVLE SS |
32.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
BOLLNÄS SS |
31.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
374 |
3 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
ÖSA |
30.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
4 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
HARNÄS SKU |
30.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
5 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
FALUN |
30.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
6 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
KARLSTAD |
31.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
7 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
HARNÄS SKU |
32.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
8 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
SK ÄGIR |
32.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
9 |
|
Linnea Sjöström |
2005 |
NORRTÄLJE |
32.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 12:13:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|