Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 50m 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Ramovic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
279 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
54.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
309 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
56.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
46 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
57.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
349 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:03.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
359 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:03.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
283 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:03.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
63 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:03.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
278 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
280 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:04.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
286 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
292 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
255 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
290 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
377 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
SWE |
1:07.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
201 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
160 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
175 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
8 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:09.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
6 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:09.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
291 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
98 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:10.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
325 |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:11.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
43 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:11.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
215 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
21 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
SWE |
1:12.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
130 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
SWE |
1:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
72 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:12.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
162 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:13.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
327 |
|
Max Nordanberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:14.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
96 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:14.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
182 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
47 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:15.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
282 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:16.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
297 |
|
Matheo Bakos |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:16.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
126 |
|
Irijan Tulek |
2007 |
Sala Simsällskap |
SWE |
1:16.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
151 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:18.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
153 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
239 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
240 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:20.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
217 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:20.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
193 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:20.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
187 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:20.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
180 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
296 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
147 |
|
Caesar Sparacio |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
195 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
14 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:22.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
266 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:22.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
336 |
|
Axel Sedlacek |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
77 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:23.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
253 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:23.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
237 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:23.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
330 |
|
Noah Åkerberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:24.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
338 |
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:24.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
149 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:24.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
152 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
189 |
|
Jacob Grefberg |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
118 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:26.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
150 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:27.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
252 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:27.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
204 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
191 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:28.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
192 |
|
Malte Steinle |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:29.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
186 |
|
Anton Thermaenius |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
245 |
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:31.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
148 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:32.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
344 |
|
Paul Rimskog |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:33.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
249 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:33.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
7 |
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:33.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
358 |
|
Leo Groth |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:37.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
342 |
|
Gustaf Engström |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:40.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
333 |
|
Andre Lindberg |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:43.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
397 |
|
Philip Linde |
2008 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
354 |
|
Christian Georges |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:44.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
117 |
|
Thorin Kaur |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
396 |
|
Aston Svahnström |
2011 |
Ålands Simförening |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
227 |
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
110 |
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
398 |
|
Julius Granith |
2009 |
Ålands Simförening |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-13 15:06:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|