Program för Bockstensdoppet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 6
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simstadion |
Arrangör: |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 jul 2022 till den 10 jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 77, 200m Bröstsim Herrar C
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Bildepån |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
1 |
|
Erik Karlsson |
2011 |
JÄRFÄLLA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
2 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
GRUMS SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
3 |
|
Liam Javier |
2010 |
JÄRFÄLLA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
4 |
|
Jonathan Kaiser |
2010 |
FALUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
5 |
|
Elliot Saxe |
2009 |
FALUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
6 |
|
David Nyman |
2010 |
JÄRFÄLLA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
7 |
|
Angus Haag |
2009 |
MASS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 77, 200m Bröstsim Herrar C |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
1 |
|
Agaton Jernberg |
2010 |
SK LAXEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
2 |
|
Hampus Siljekvist |
2011 |
JÄRFÄLLA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
|
Sean Hjelm |
2009 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
4 |
|
Benjamin Jonsson |
2009 |
ELFSBORG |
4:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
5 |
|
Olle Svahn |
2013 |
SK LÖDDE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
6 |
|
Karl Nimmermark |
2012 |
SK LÖDDE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
7 |
|
Michael Svensson |
2012 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
8 |
|
Caspian Darius Namazi |
2011 |
JÄRFÄLLA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 77, 200m Bröstsim Herrar C |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
1 |
|
Alexander Bagge |
2009 |
SK LAXEN |
3:45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
745 |
2 |
|
Jónas Rói Fossádal |
2009 |
HS |
3:39.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
3 |
|
Melvin Lindell |
2009 |
SK LAXEN |
3:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
4 |
|
Filip Edmundsson |
2010 |
KALMAR SS |
3:33.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
678 |
5 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
SK ALINGSÅ |
3:35.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
6 |
|
Arian Tahmasebi |
2009 |
ELFSBORG |
3:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
560 |
7 |
|
August Andersson |
2010 |
VARBERG |
3:43.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
389 |
8 |
|
Jon Ingvar Eyrhorsson |
2010 |
MASS |
3:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 77, 200m Bröstsim Herrar C |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
1 |
|
Filip Andersson |
2010 |
TROLLHÄTTA |
3:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
2 |
|
Luke Morlok Baeckström |
2010 |
KUNGÄLV |
3:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
3 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
JÄRFÄLLA S |
3:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
4 |
|
Alexander Ahlin |
2009 |
GÖTEBORG |
2:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
5 |
|
Anton Bruhn |
2009 |
JÄRFÄLLA S |
3:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
551 |
6 |
|
Joel Stenström |
2009 |
VARBERG |
3:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
7 |
|
Luke Granlund |
2009 |
TÄBY SIM |
3:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
8 |
|
Rasmus Bäcke |
2009 |
FALUN |
3:27.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-10 12:10:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim |
|
|
|
|