Ohjelma DM JUNIOR LANGBANE 2022
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
4:38.20 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
02-08-2009 |
|
|
DJR |
4:48.17 |
|
Katrine BUKH Villesen |
2000 |
|
Wien (AUT) |
26-05-2017 |
|
|
NR |
4:38.20 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
(DEN) |
Rom (ITA) |
02-08-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
270 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
331 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
334 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
268 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
5:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
5:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
138 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
5:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
450 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
5:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
341 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
198 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
5:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
5 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
5:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
127 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
5:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
325 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
464 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
5:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
153 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
5:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
26 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
5:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
12 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
5:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
115 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
5:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
123 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
5:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
465 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
5:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
383 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
5:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
433 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
451 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
5:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
241 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
5:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
344 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
388 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
5:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
11 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
5:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
246 |
|
Bianca Roos |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
5:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
337 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
103 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
DEN |
5:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
35 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
5:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
386 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
5:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
8 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
5:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
91 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
5:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
321 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
187 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
5:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
313 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
5:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
23 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
5:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
400m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
4:16.34 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
Taastrup (DEN) |
07-04-2019 |
|
|
DJR |
4:25.23 |
|
Jacob Carstensen |
1978 |
|
Geneve (SUI) |
20-07-1995 |
|
|
NR |
4:13.29 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
(FIN) |
Rom (ITA) |
08-09-1994 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
498 |
|
Heorhij Lukashev |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
362 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
328 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
417 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
4:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
136 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
379 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
4:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
468 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
4:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
447 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
121 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
286 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
391 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
4:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
400 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
256 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:57.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
458 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
5:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
38 |
|
Malthe Funk Larsen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
5:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
186 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
5:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
442 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
390 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
5:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
271 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
5:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
133 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
5:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
306 |
|
Alexander Poesche |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
5:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
52.69 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe |
Budapest (HUN) |
17-02-2022 |
|
|
DJR |
55.10 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
23-03-2012 |
|
|
NR |
51.71 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
(SWE) |
Budapest (HUN) |
23-07-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
354 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
125 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
331 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
197 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
47 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
269 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
363 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
65 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
361 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
137 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
40 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
229 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
135 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
97 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
425 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
486 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
335 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
4 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
9 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
263 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
247 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
478 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
112 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
437 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
327 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
85 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
309 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
53 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
330 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
305 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
350 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
404 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
147 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
162 |
|
Katrine Hansen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
220 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
338 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
315 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
149 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
110 |
|
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
463 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
134 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
426 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
251 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
291 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
124 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
261 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
150 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
457 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
366 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
427 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
298 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
408 |
|
Naja O. K. Neergaard |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
276 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
DEN |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
189 |
|
Anna Powers |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
210 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
382 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
467 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
93 |
|
Mie Ankersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
75 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
DEN |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
429 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
49.06 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus (DEN) |
07-07-2007 |
|
|
DJR |
50.19 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan (POL) |
11-07-2013 |
|
|
NR |
47.12 |
|
Stefan Nystrand |
1981 |
(SWE) |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
130 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
31 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
122 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
36 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
52.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
51 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
139 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
128 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
192 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
132 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
126 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
403 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
37 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
419 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
329 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
466 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
342 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
194 |
|
Daniel Dehli |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
111 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
477 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
405 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
454 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
83 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
29 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
438 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
323 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
380 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
236 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
DEN |
55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
195 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
414 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
253 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
439 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
458 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
30 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
320 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
332 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
307 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
371 |
|
Carlo-Viggo Cairo |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
218 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
311 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
39 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
50 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
216 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
207 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
129 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
461 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
365 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
117 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
66 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
213 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
163 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
214 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
459 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
289 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
72 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
413 |
|
Frederik Vestergaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
141 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
106 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
178 |
|
Elias Jensen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
281 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
353 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
180 |
|
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
30.57 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
DJR |
31.70 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest (HUN) |
20-08-2019 |
|
|
NR |
30.05 |
|
Jennie Johansson |
1988 |
|
Kazan (RUS) |
09-08-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
354 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
378 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
420 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
153 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
137 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
151 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
49 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
340 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
138 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
70 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
480 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
425 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
252 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
131 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
456 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
124 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
291 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
86 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
206 |
|
Johanne Weber |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
338 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
77 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Lyseng IF |
DEN |
35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
343 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
410 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
85 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
171 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
13 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
27 |
|
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
53 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
188 |
|
Iben Karlsmark |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
276 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
DEN |
35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
238 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
105 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
202 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
445 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
14 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
412 |
|
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
52 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
159 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
74 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
DEN |
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
435 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
187 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
99 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
242 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
415 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
146 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
231 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
369 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
167 |
|
Julie Kvolbæk Hedegaard |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
243 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
50m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
27.08 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Gwangju (KOR) |
23-07-2019 |
|
|
DJR |
27.97 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Hódmezovásárhely (HUN) |
08-07-2016 |
|
|
NR |
27.02 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
(SWE) |
Budapest (HUN) |
25-07-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
308 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
440 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
208 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
78 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
462 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
267 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
237 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI - Greve |
DEN |
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
64 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
374 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
381 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
228 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
121 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
254 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
196 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
332 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
60 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
358 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
455 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
29 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
444 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
502 |
|
Jonatan Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
32.02 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
23 |
69 |
|
August Høy |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
302 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
333 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
303 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
402 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
221 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
209 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
296 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
356 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
301 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
20 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
286 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
272 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
41 |
|
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
169 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
92 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
399 |
|
Julian Birch |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
471 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
461 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
314 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
479 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
262 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
281 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
485 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
84 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
364 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
107 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
176 |
|
Jacob Koch Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
106 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
212 |
|
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
54 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
173 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
294 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
114 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
232 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
186 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
170 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
484 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
27.63 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
Kazan (RUS) |
05-08-2015 |
|
|
DJR |
28.51 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen (BEL) |
06-07-2012 |
|
|
NR |
27.42 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
(FIN) |
Glasgow (GBR) |
04-08-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
295 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
134 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
363 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
361 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
175 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
340 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
97 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
34 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
339 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
46 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
252 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
127 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
260 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
269 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
135 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
327 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
7 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
205 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
316 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
428 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
112 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
4 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
191 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
277 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
DEN |
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
79 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
179 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
437 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
82 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
335 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
483 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
352 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
248 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
436 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
377 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
330 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
344 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
147 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
109 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
6 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
446 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
76 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
DEN |
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
48 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
158 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
11 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
251 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
148 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
430 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
172 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
463 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
150 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
90 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
171 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
187 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
285 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
73 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Lyseng IF |
DEN |
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
279 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
469 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
149 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
385 |
|
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
499 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
35.82 |
S |
S17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
25.43 |
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Bellahøj (DEN) |
15-04-2016 |
|
|
DJR |
26.29 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Taastrup (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
NR |
24.84 |
|
Lavrans Solli |
1992 |
(NOR) |
Kazan (RUS) |
09-08-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
122 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
132 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
98 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
304 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
31 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
311 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
195 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
323 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
419 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
72 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
113 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
287 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
503 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
28.29 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
14 |
266 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
454 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
401 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
392 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
207 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
111 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
3 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
62 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
393 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
217 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
116 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
439 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
60 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
482 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
368 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
28 |
|
Oliver Lassen |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
24 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
152 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
108 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
174 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
42 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
163 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
154 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
118 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
460 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
136 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
312 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
452 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
16 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
119 |
|
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
376 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
384 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
288 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
293 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
357 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
365 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
367 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
180 |
|
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
271 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
250 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
215 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
55 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
289 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
284 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
61 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
164 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
34.73 |
|
S17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
800m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
8:15.92 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød |
Rom (ITA) |
01-08-2009 |
|
|
DJR |
8:41.40 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Jamor (POR) |
16-07-2004 |
|
|
NR |
8:15.92 |
|
Lotte Friis |
1988 |
(DEN) |
Rom (ITA) |
01-08-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
197 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
9:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
40 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
204 |
|
Caroline Trøjgaard |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
9:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
230 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
9:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
317 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
9:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
305 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
9:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
424 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
10:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
396 |
|
Mathilde Kristensen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
10:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
398 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
800m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
8:15.92 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød |
Rom (ITA) |
01-08-2009 |
|
|
DJR |
8:41.40 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Jamor (POR) |
16-07-2004 |
|
|
NR |
8:15.92 |
|
Lotte Friis |
1988 |
(DEN) |
Rom (ITA) |
01-08-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
197 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
9:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
40 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
204 |
|
Caroline Trøjgaard |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
9:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
230 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
9:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
317 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
9:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
305 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
9:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
424 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
10:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
396 |
|
Mathilde Kristensen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
10:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
398 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
800m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
7:48.74 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
Gwangju (KOR) |
23-07-2019 |
|
|
DJR |
7:57.50 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
07-07-2018 |
|
|
NR |
7:44.21 |
|
Henrik Christiansen |
1996 |
(NOR) |
Budapest (HUN) |
26-07-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
78 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
8:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
329 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
360 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
8:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
37 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
8:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
403 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
8:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
351 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
8:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
395 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
8:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
87 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
8:57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
265 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
9:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
476 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
9:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
442 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
384 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
9:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
355 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
9:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
81 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
9:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
800m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
7:48.74 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
Gwangju (KOR) |
23-07-2019 |
|
|
DJR |
7:57.50 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
07-07-2018 |
|
|
NR |
7:44.21 |
|
Henrik Christiansen |
1996 |
(NOR) |
Budapest (HUN) |
26-07-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
78 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
8:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
329 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
360 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
8:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
37 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
8:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
403 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
8:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
351 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
8:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
395 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
8:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
87 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
8:57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
265 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
9:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
476 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
9:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
442 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
384 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
9:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
355 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
9:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
81 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
9:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4X100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
3:45.16 |
|
Sigma NS |
|
Sigma NS |
Esbjerg (DEN) |
11-04-2009 |
|
|
DJR |
3:54.30 |
|
Køge |
|
|
Bellahøj (DEN) |
26-06-2011 |
|
|
NR |
3:30.13 |
|
Landsholdet |
|
|
Budapest (HUN) |
29-07-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
144 |
|
Hovedstaden piger 1 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
345 |
|
Aalborg Damer 1 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
274 |
|
Gentofte Piger 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
487 |
|
A6 piger 1 |
2005 |
A6 |
DEN |
4:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
58 |
|
RSK Damer |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
372 |
|
Kvik piger |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
257 |
|
GSC Piger |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
156 |
|
Horsens piger 1 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
319 |
|
AGF junior piger |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
490 |
|
Sigma Piger |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
4:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
346 |
|
Aalborg Damer 2 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
431 |
|
MK piger 1 |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200 |
|
Herlev Piger |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
4:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
422 |
|
Vallensbæk piger |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
4:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
494 |
|
Aarhus swim damer 1 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
496 |
|
VG17 Damer |
2005 |
VG 17 |
DEN |
4:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
234 |
|
Hsk |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
4:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
145 |
|
Hovedstaden piger 2 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
101 |
|
Køge Damer 1 |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
21 |
|
Solrød 1 |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
4:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
88 |
|
Lyngby Damer 1 |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
495 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
211 |
|
Helsingør |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
4:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
22 |
|
Solrød 2 |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
4:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
157 |
|
Horsens piger 2 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
475 |
|
2 1/2 Tunfisk |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
4:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
185 |
|
BP HILS |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
4:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4X100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
3:20.97 |
|
Farum Guns |
|
|
Bellahøj (DEN) |
04-07-2015 |
|
|
DJR |
3:29.09 |
|
VAT |
|
|
Bellahøj (DEN) |
25-06-2011 |
|
|
NR |
3:11.92 |
|
Landsholdet |
|
|
Beijing (CHN) |
11-08-2008 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
142 |
|
Hovedstaden drenge 1 |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
492 |
|
Sigma Drenge A |
2004 |
Sigma Swim |
DEN |
3:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
348 |
|
Aalborg Herrer 1 |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
201 |
|
Herlev Drenge |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
3:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
143 |
|
Hovedstaden drenge 2 |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
373 |
|
Kvik drenge 1 |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
59 |
|
RSK Herrer |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
3:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
421 |
|
Vallensbæk drenge |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
3:44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
493 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
2004 |
Aarhus Swim |
DEN |
3:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
497 |
|
VG17 Herrer |
2005 |
VG 17 |
DEN |
3:45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
318 |
|
AGF junior drenge |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
491 |
|
Sigma Drenge B |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
3:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
224 |
|
Helsinge Drenge 1 |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
3:48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
120 |
|
HVSK Drenge |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
406 |
|
Thisted Drenge |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
3:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
275 |
|
Gentofte Drenge 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
89 |
|
Lyngby Herrer 1 |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
299 |
|
Esbjerg |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
225 |
|
Helsinge Drenge 2 |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
3:53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
258 |
|
GSC Drenge |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
3:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
67 |
|
Nyborg |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
3:56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
300 |
|
Esbjerg 2 |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:19.11 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense |
Barcelona (ESP) |
01-08-2013 |
|
|
DJR |
2:25.98 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Glasgow (GBR) |
06-08-2018 |
|
|
NR |
2:19.11 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona (ESP) |
01-08-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
138 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
137 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
49 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
420 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
334 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
341 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
450 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
2:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
86 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
115 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
338 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
445 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
153 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
123 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
27 |
|
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
53 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
70 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
131 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
456 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
2:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
171 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
2:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
124 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
343 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
238 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
2:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
19 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
415 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
410 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
2:51.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
206 |
|
Johanne Weber |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
203 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:51.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
23 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
465 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
2:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
167 |
|
Julie Kvolbæk Hedegaard |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
412 |
|
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
52 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
291 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
146 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
243 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
187 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
385 |
|
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
386 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
3:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
159 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
3:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
200m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:11.41 |
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
DJR |
2:15.72 |
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Palma (ESP) |
09-07-2006 |
|
|
NR |
2:07.13 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
(FIN) |
Tokyo (JPN) |
29-07-2021 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
362 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
237 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI - Greve |
DEN |
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
29 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
121 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
462 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
444 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
45 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
296 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
440 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
267 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
402 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
374 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
69 |
|
August Høy |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
399 |
|
Julian Birch |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
381 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
254 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
221 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
282 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
303 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
169 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
302 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
358 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
173 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
2:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
384 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
356 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
20 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
314 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
262 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
10 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
364 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
471 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
2:41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
170 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
333 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
400m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
4:03.98 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Herlev |
London (GBR) |
29-07-2012 |
|
|
DJR |
4:14.61 |
|
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
|
Helsinki (FIN) |
15-07-2010 |
|
|
NR |
4:03.98 |
|
Lotte Friis |
1988 |
(DEN) |
London (GBR) |
29-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
40 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
204 |
|
Caroline Trøjgaard |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
4:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
135 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
47 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
229 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
4:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
5 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
4:38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
230 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
4:39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
464 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
4:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
325 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
305 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
4:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
251 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
453 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
4:48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
424 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
398 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
4:49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
91 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
426 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
241 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
4:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
4:57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
400m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
3:44.40 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
DJR |
3:53.78 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
04-07-2018 |
|
|
NR |
3:44.40 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
(DEN) |
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
78 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
3:58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
128 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
36 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
139 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
37 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
329 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
403 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
360 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
498 |
|
Heorhij Lukashev |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
39 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
351 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
4:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
332 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
379 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
4:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
87 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
160 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
4:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
253 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
476 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
194 |
|
Daniel Dehli |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
4:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
326 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
213 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
4:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
117 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
4:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
25 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
4:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
395 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
4:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
391 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
4:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
129 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
442 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
342 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
136 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
10 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
4:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
38 |
|
Malthe Funk Larsen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
355 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
4:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
214 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
4:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
271 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
306 |
|
Alexander Poesche |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
186 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
4:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
407 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
4:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
219 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
4:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
423 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
297 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
56.51 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngy |
Berlin (GDR) |
22-08-2014 |
|
|
DJR |
59.15 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya (ISR) |
30-06-2017 |
|
|
NR |
55.48 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
(SWE) |
Rio de Janeiro (BRA) |
07-08-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
269 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
354 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
263 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
327 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
134 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
324 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
339 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
125 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
77 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Lyseng IF |
DEN |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
335 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
361 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
97 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
264 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
433 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
247 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
248 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
410 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
26 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
9 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
416 |
|
Alma Møller-Ern |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
478 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
298 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
387 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
238 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
252 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
193 |
|
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
309 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
388 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
12 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
166 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
73 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Lyseng IF |
DEN |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
123 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
18 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
85 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
305 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
71 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
322 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
162 |
|
Katrine Hansen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
321 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
313 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
131 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
337 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
15 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
75 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
DEN |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
457 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
261 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
290 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
404 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
17 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
435 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
315 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
8 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
451 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
35 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
91 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
429 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
246 |
|
Bianca Roos |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
249 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
68 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
DEN |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
148 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
52.09 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg (DEN) |
10-04-2009 |
|
|
DJR |
52.95 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Baku (AZE) |
26-07-2019 |
|
|
NR |
52.00 |
|
Lars Frölander |
1974 |
(SWE) |
Sydney (AUS) |
22-09-2000 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
122 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
161 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
362 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
477 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
51 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
130 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
336 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
304 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
126 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
195 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
503 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
58.26 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
12 |
417 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
405 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
140 |
|
Tobias Gammelvind |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
272 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
192 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
482 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
163 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
83 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
368 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
154 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
24 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
72 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
414 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
380 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
160 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
207 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
397 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
447 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
458 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
1:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
311 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
455 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
292 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
196 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
470 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
1:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
92 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
218 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
359 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
240 |
|
Villads Brasch Jensen |
2004 |
GTI - Greve |
DEN |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
267 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
320 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
152 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
278 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
190 |
|
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
84 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
44 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
358 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
411 |
|
Noah Lester |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
141 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
54 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
375 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
288 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
253 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
390 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
209 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
81 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
434 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
250 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
357 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
259 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
63 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
168 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
55 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
114 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
95 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
164 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:11.84 |
|
S17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
200m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:10.27 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
AGF |
Rom (ITA) |
31-07-2009 |
|
|
DJR |
2:11.97 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
25-03-2012 |
|
|
NR |
2:08.84 |
|
Eyglo Osk Gustafsdottir |
1995 |
(ISL) |
Rio de Janeiro (BRA) |
10-08-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
270 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
331 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
268 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
175 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
127 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
437 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
363 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
134 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
198 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
361 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
483 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
135 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
112 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
34 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
79 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
340 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
205 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
344 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
316 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
11 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
428 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
377 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
273 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
82 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
109 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
2:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
366 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
260 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
430 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
76 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
DEN |
2:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
446 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
172 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
2:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
158 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:59.58 |
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
DJR |
2:02.31 |
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
NR |
1:58.37 |
|
Örn Arnarson |
1981 |
(ISL) |
Fukuoka (JPN) |
27-07-2001 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
132 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
328 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
266 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
256 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
323 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
392 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
113 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
310 |
|
Thor Bruun Bisgaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
401 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
468 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
2:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
62 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
3 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
116 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
129 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
136 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
400 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
438 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
265 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
393 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
217 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
119 |
|
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
287 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
326 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
133 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
454 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
2:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
108 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
2:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
16 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
42 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
367 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
365 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
152 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
271 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
118 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
312 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
419 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
174 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
2:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
452 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
2:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
284 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
293 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
376 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
4X200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
8:08.65 |
|
Sigma NS |
|
Sigma NS |
Esbjerg (DEN) |
08-04-2009 |
|
|
DJR |
8:28.49 |
|
Sigma |
|
|
Esbjerg (DEN) |
28-03-2010 |
|
|
NR |
7:50.24 |
|
Landsholdet |
|
|
Kazan (RUS) |
06-08-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
144 |
|
Hovedstaden piger 1 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
345 |
|
Aalborg Damer 1 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
487 |
|
A6 piger 1 |
2005 |
A6 |
DEN |
8:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
490 |
|
Sigma Piger |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
9:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200 |
|
Herlev Piger |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
9:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
21 |
|
Solrød 1 |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
9:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
145 |
|
Hovedstaden piger 2 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
494 |
|
Aarhus swim damer 1 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
9:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
431 |
|
MK piger 1 |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
9:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
156 |
|
Horsens piger 1 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
9:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
496 |
|
VG17 Damer |
2005 |
VG 17 |
DEN |
9:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
495 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
9:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
22 |
|
Solrød 2 |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
9:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
449 |
|
Vejle piger |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
475 |
|
2 1/2 Tunfisk |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
9:52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
4X200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
7:25.76 |
|
Elite Svøm Esbjerg |
|
|
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
DJR |
7:37.66 |
|
VAT |
|
|
Bellahøj (DEN) |
28-06-2011 |
|
|
NR |
7:12.66 |
|
Landsholdet |
|
|
Rio de Janeiro (BRA) |
09-08-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
142 |
|
Hovedstaden drenge 1 |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
7:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
492 |
|
Sigma Drenge A |
2004 |
Sigma Swim |
DEN |
7:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
348 |
|
Aalborg Herrer 1 |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
7:52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
373 |
|
Kvik drenge 1 |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
8:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
201 |
|
Herlev Drenge |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
8:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
448 |
|
Vejle drenge 1 |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
143 |
|
Hovedstaden drenge 2 |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
493 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
2004 |
Aarhus Swim |
DEN |
8:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
406 |
|
Thisted Drenge |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
8:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
224 |
|
Helsinge Drenge 1 |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
8:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
497 |
|
VG17 Herrer |
2005 |
VG 17 |
DEN |
8:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
89 |
|
Lyngby Herrer 1 |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
8:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
318 |
|
AGF junior drenge |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
8:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
491 |
|
Sigma Drenge B |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
8:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
225 |
|
Helsinge Drenge 2 |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
8:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
299 |
|
Esbjerg |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
8:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
50m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
23.75 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk |
Glasgow (GBR) |
04-08-2018 |
|
|
DJR |
25.19 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Indianapolis (USA) |
28-08-2017 |
|
|
NR |
23.67 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
(SWE) |
Budapest (HUN) |
29-07-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
239 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
354 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
425 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
363 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
197 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
65 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
235 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
361 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
125 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
420 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
137 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
229 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
252 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
335 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
135 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
179 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
112 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
191 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
9 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
350 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
97 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
277 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
DEN |
28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
53 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
330 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
40 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
227 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
463 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
478 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
486 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
220 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
150 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
110 |
|
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
124 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
408 |
|
Naja O. K. Neergaard |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
162 |
|
Katrine Hansen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
261 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
467 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
290 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
315 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
93 |
|
Mie Ankersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
404 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
149 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
456 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
291 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
285 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
134 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
377 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
151 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
251 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
338 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
430 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
231 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
210 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
457 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
426 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
382 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
189 |
|
Anna Powers |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
427 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
242 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
74 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
DEN |
29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
99 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
15 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
451 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
199 |
|
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
29.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
370 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
105 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
416 |
|
Alma Møller-Ern |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
276 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
DEN |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
202 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
90 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
469 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
22.27 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
Gladsaxe (DEN) |
27-09-2021 |
|
|
DJR |
23.07 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Bellahøj (DEN) |
29-03-2013 |
|
|
NR |
21.45 |
|
Stefan Nystrand |
1981 |
(SWE) |
Rom (ITA) |
31-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
130 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
122 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
139 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
466 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
308 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
31 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
403 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
454 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
177 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
419 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
126 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
304 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
128 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
111 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
194 |
|
Daniel Dehli |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
24.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
336 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
208 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
132 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
328 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
192 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
380 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
342 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
414 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
98 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
92 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
253 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
266 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
24 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
113 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
351 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
461 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
329 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
154 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
289 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
455 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
196 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
39 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
104 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
DEN |
26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
401 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
207 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
216 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
30 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
413 |
|
Frederik Vestergaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
439 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
320 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
482 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
106 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
281 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
64 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
72 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
359 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
443 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
502 |
|
Jonatan Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
26.39 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
54 |
307 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
209 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
311 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
44 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
452 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
66 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
280 |
|
Jonathan Kristensen |
2006 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
178 |
|
Elias Jensen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
217 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
358 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
288 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
459 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
129 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
43 |
|
Zacharias Houman |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
470 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
215 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
28 |
|
Oliver Lassen |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
301 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
61 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
484 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
41 |
|
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
107 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
228 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
485 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
353 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
200m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:07.44 |
|
Micha Østergaard |
1987 |
West Swim |
Rom (ITA) |
29-07-2009 |
|
|
DJR |
2:09.41 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, (ISR) |
29-06-2017 |
|
|
NR |
2:07.44 |
|
Micha Østergaard |
1987 |
(DEN) |
Rom (Ita) |
29-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
269 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
327 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
263 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
247 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
324 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
341 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
450 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
2:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
125 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
77 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Lyseng IF |
DEN |
2:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
264 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
388 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
12 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
433 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
313 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
35 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
387 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
18 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
17 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
321 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
103 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
DEN |
2:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
410 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
2:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
8 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
273 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
166 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
246 |
|
Bianca Roos |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
322 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
71 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
249 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
91 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
68 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
DEN |
2:44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
23 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
200m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:54.47 |
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Kazan (RUS) |
04-08-2015 |
|
|
DJR |
2:00.90 |
|
Oliver Søgaard-Anderse |
2003 |
|
Taastrup (DEN) |
17-04-2021 |
|
|
NR |
1:54.47 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
(DEN) |
Kazan (RUS) |
04-08-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
498 |
|
Heorhij Lukashev |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
477 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
51 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
256 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
417 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
192 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
405 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
83 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
140 |
|
Tobias Gammelvind |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
272 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
503 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:12.74 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
12 |
160 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
392 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
128 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
447 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
368 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
397 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
458 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
154 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
292 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
250 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
359 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
24 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
240 |
|
Villads Brasch Jensen |
2004 |
GTI - Greve |
DEN |
2:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
190 |
|
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
294 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
375 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
423 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
81 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
355 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
434 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
357 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
407 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
2:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
95 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
63 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
168 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
10 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
262 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
259 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:09.73 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
DJR |
2:17.00 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien (AUT) |
28-05-2017 |
|
|
NR |
2:09.73 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
(DEN) |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
354 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
270 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
334 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
331 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
363 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
137 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
138 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
268 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
127 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
134 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
420 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
135 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
153 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
97 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
198 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
115 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
325 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
26 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
175 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
2:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
85 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
464 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
2:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
335 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
248 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
11 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
34 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
49 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
123 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
453 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
2:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
340 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
338 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
171 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
2:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
352 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
483 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
238 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
2:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
19 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
193 |
|
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
369 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:34.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
187 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
14 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:35.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
316 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
291 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
82 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
124 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
383 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
2:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
13 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
386 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
203 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
68 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
DEN |
2:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
189 |
|
Anna Powers |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
499 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:45.41 |
S |
SM17 |
|
|
|
|
|
52 |
188 |
|
Iben Karlsmark |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:00.69 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Stockholm (SWE) |
15-04-2019 |
|
|
DJR |
2:03.49 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
28-06-2011 |
|
|
NR |
1:57.64 |
|
Tomoe Hvas |
2000 |
(NOR) |
Tokyo (JPN) |
28-07-2021 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
362 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
328 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
122 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
36 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
78 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
2:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
139 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
132 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
121 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
195 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
468 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
2:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
254 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
403 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
379 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
455 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
2:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
130 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
136 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
304 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
29 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
323 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
342 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
400 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
266 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
393 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
286 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
282 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
2:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
332 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
402 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
31 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
45 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
326 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
440 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
87 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
351 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
72 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
116 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
311 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
384 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
462 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
2:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
303 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
267 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
104 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
DEN |
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
42 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
62 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
237 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI - Greve |
DEN |
2:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
271 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
163 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
141 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
390 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
306 |
|
Alexander Poesche |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
212 |
|
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
297 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
460 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
232 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1500m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
15:38.88 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
DJR |
16:38.02 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Esbjerg (DEN) |
03-07-2004 |
|
|
NR |
15:38.88 |
|
Lotte Friis |
1988 |
(DEN) |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
5 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
18:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
4 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
18:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
424 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
19:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
396 |
|
Mathilde Kristensen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
19:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
103 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
DEN |
19:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
241 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
19:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
398 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1500m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
15:38.88 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
DJR |
16:38.02 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Esbjerg (DEN) |
03-07-2004 |
|
|
NR |
15:38.88 |
|
Lotte Friis |
1988 |
(DEN) |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
5 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
18:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
4 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
18:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
424 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
19:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
396 |
|
Mathilde Kristensen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
19:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
103 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
DEN |
19:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
241 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
19:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
398 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1500m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
14:47.75 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Gwangju (KOR) |
27-07-2019 |
|
|
DJR |
15:10.88 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
05-07-2018 |
|
|
NR |
14:45.35 |
|
Henrik Christiansen |
1996 |
(NOR) |
Gwangju (KOR) |
28-07-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
78 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
15:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
245 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
15:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
329 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
16:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
37 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
16:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
360 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
16:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
265 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
16:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
391 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
16:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
395 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
16:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
476 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
17:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
442 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
17:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
117 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
17:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
25 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
17:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
219 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
17:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
186 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
17:54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
10 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
17:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1500m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
14:47.75 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Gwangju (KOR) |
27-07-2019 |
|
|
DJR |
15:10.88 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
05-07-2018 |
|
|
NR |
14:45.35 |
|
Henrik Christiansen |
1996 |
(NOR) |
Gwangju (KOR) |
28-07-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
78 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
15:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
245 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
15:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
329 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
16:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
37 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
16:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
360 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
16:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
265 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
16:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
391 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
16:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
395 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
16:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
476 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
17:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
442 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
17:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
117 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
17:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
25 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
17:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
219 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
17:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
186 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
17:54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
10 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
17:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4X100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
4:08.11 |
|
Aalborg |
|
Aalborg |
Odense (DEN) |
05-07-2014 |
|
|
DJR |
4:16.18 |
|
KVIK |
|
|
Bellahøj (DEN) |
06-07-2017 |
|
|
NR |
3:54.27 |
|
Landsholdet |
|
|
Tokyo (JPN) |
01-08-2021 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
345 |
|
Aalborg Damer 1 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
144 |
|
Hovedstaden piger 1 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
274 |
|
Gentofte Piger 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
346 |
|
Aalborg Damer 2 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
487 |
|
A6 piger 1 |
2005 |
A6 |
DEN |
4:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
58 |
|
RSK Damer |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
494 |
|
Aarhus swim damer 1 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
490 |
|
Sigma Piger |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
4:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
145 |
|
Hovedstaden piger 2 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
489 |
|
GTI Dolphins |
2006 |
GTI |
DEN |
4:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
88 |
|
Lyngby Damer 1 |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
257 |
|
GSC Piger |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
347 |
|
Aalborg Damer 3 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
496 |
|
VG17 Damer |
2005 |
VG 17 |
DEN |
4:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
319 |
|
AGF junior piger |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
431 |
|
MK piger 1 |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
21 |
|
Solrød 1 |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
4:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
495 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
156 |
|
Horsens piger 1 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
101 |
|
Køge Damer 1 |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
449 |
|
Vejle piger |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
22 |
|
Solrød 2 |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
4:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
234 |
|
Hsk |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
4:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
475 |
|
2 1/2 Tunfisk |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
5:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
4X100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
3:42.08 |
|
Farum Guns |
|
|
Bellahøj (DEN) |
08-07-2017 |
|
|
DJR |
3:51.80 |
|
A6 |
|
|
Esbjerg (DEN) |
15-07-2012 |
|
|
NR |
3:35.83 |
|
Landsholdet |
|
|
Beijing (CHN) |
15-08-2008 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
142 |
|
Hovedstaden drenge 1 |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
492 |
|
Sigma Drenge A |
2004 |
Sigma Swim |
DEN |
3:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
348 |
|
Aalborg Herrer 1 |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
258 |
|
GSC Drenge |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
448 |
|
Vejle drenge 1 |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
493 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
2004 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
406 |
|
Thisted Drenge |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
59 |
|
RSK Herrer |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
143 |
|
Hovedstaden drenge 2 |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
275 |
|
Gentofte Drenge 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
318 |
|
AGF junior drenge |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
349 |
|
Aalborg Herrer 2 |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
488 |
|
GTI Dolphins |
2004 |
GTI |
DEN |
4:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
299 |
|
Esbjerg |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
421 |
|
Vallensbæk drenge |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
4:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
67 |
|
Nyborg |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
4:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
224 |
|
Helsinge Drenge 1 |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
4:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
120 |
|
HVSK Drenge |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
4:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
89 |
|
Lyngby Herrer 1 |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
300 |
|
Esbjerg 2 |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
184 |
|
HILS MORS DRENGE |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
4:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
225 |
|
Helsinge Drenge 2 |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
4:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
165 |
|
Holbæk Herrer Junior |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:05.93 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
DJR |
1:08.61 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest (HUN) |
22-08-2019 |
|
|
NR |
1:05.66 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
|
Tokyo (JPN) |
25-07-2021 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
378 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
354 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
137 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
49 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
420 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
138 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
334 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
153 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
425 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
70 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
338 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
340 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
27 |
|
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
456 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
1:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
252 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
445 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
341 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
86 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
131 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
53 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
151 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
171 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
115 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
465 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
343 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
123 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
238 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
206 |
|
Johanne Weber |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
124 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
14 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
453 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
291 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
435 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
19 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
410 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
13 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
415 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
202 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
52 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
203 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
412 |
|
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
146 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
187 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
167 |
|
Julie Kvolbæk Hedegaard |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
188 |
|
Iben Karlsmark |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
99 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
159 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
242 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
231 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
59.17 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
DJR |
1:02.21 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
NR |
58.71 |
|
Alexander Dale Oen |
1985 |
(NOR) |
Shanghai (CHN) |
25-07-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
432 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
308 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
255 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
208 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
440 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
462 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
121 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
267 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
444 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
29 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
83 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
60 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
64 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
45 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
228 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
381 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
333 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
374 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
254 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
358 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
296 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
196 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
402 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
20 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
503 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:10.80 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
27 |
209 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
356 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
43 |
|
Zacharias Houman |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
221 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
303 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
41 |
|
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
301 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
302 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
468 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
502 |
|
Jonatan Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:11.95 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
37 |
282 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
169 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
286 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
104 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
DEN |
1:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
314 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
54 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
292 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
61 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
38 |
|
Malthe Funk Larsen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
262 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
287 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
173 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
485 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
461 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
84 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
186 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
364 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
479 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
170 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
10 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
471 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
1:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
294 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
176 |
|
Jacob Koch Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
271 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
484 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
212 |
|
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
50 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
232 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
384 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
114 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
353 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
107 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:57.61 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1084 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
DJR |
1:59.91 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen (BEL) |
07-07-2012 |
|
|
NR |
1:54.08 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
(SWE) |
Rio de Janeiro (BRA) |
09-08-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
125 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
135 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
197 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
331 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
229 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
40 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
334 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
204 |
|
Caroline Trøjgaard |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
4 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
263 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
9 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
486 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
335 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
325 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
5 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
309 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
251 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
264 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
85 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
305 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
437 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
464 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
404 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
426 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
230 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
187 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
91 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
463 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
2:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
17 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
427 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
467 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
273 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
382 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
2:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
90 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
74 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
DEN |
2:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:46.94 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
DJR |
1:49.46 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag (CZE) |
12-07-2009 |
|
|
NR |
1:46.50 |
|
Robin Hanson |
2001 |
(SWE) |
Budapest (HUN) |
20-05-2021 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
409 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
128 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
31 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
36 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
139 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
78 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
130 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
192 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
37 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
466 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
1:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
51 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
403 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
126 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
332 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
329 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
194 |
|
Daniel Dehli |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
132 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
498 |
|
Heorhij Lukashev |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
328 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
122 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
342 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
87 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
256 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
323 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
253 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
160 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
419 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
351 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
326 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
39 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
458 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
2:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
476 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
218 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
117 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
379 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
272 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
50 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
129 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
459 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
2:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
25 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
365 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
214 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
320 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
2:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
30 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
307 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
213 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
384 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
371 |
|
Carlo-Viggo Cairo |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
92 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
133 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
442 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
66 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
215 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
219 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
423 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
443 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
190 |
|
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
407 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
2:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
280 |
|
Jonathan Kristensen |
2006 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
2:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
63 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
95 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
168 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
50m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
25.24 |
|
Jeanette Ottesen Gray |
1987 |
Lyngby |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
DJR |
26.92 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj (DEN) |
02-04-2017 |
|
|
NR |
24.43 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
(SWE) |
Borås (SWE) |
05-07-2014 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
339 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
354 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
269 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
125 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
327 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
77 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Lyseng IF |
DEN |
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
324 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
247 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
197 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
134 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
335 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
191 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
433 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
97 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
65 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
153 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
166 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
9 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
387 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
298 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
227 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
369 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
410 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
93 |
|
Mie Ankersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
450 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
416 |
|
Alma Møller-Ern |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
290 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
315 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
478 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
26 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
330 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
148 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
220 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
82 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
370 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
75 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
DEN |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
408 |
|
Naja O. K. Neergaard |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
15 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
193 |
|
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
429 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
436 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
322 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
383 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
105 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
210 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
337 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
243 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
249 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
469 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
50m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
22.93 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
DJR |
23.58 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Taastrup (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
NR |
22.93 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
(DEN) |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
122 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
336 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
161 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
477 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
130 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
272 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
195 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
503 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
26.12 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
9 |
308 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
417 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
245 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
24 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
482 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
31 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
126 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
177 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
98 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
140 |
|
Tobias Gammelvind |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
207 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
78 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
414 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
154 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
405 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
278 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
163 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
320 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
466 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
72 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
83 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
196 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
104 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
DEN |
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
56 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
303 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
447 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
455 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
254 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
92 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
371 |
|
Carlo-Viggo Cairo |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
292 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
44 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
479 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
267 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
440 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
359 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
240 |
|
Villads Brasch Jensen |
2004 |
GTI - Greve |
DEN |
28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
413 |
|
Frederik Vestergaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
209 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
288 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
259 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
470 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
216 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
458 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
152 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
84 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
117 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
29 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
289 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
358 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
178 |
|
Elias Jensen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
180 |
|
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
54 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
364 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
375 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
434 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
280 |
|
Jonathan Kristensen |
2006 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
164 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
31.31 |
|
S17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
58.73 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
DJR |
59.69 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
24-03-2012 |
|
|
NR |
58.73 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
270 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
134 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
175 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
331 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
127 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
268 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
340 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
339 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
437 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
137 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
97 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
7 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
34 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
46 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
135 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
4 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
205 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
316 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
198 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
79 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
112 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
428 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
483 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
277 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
DEN |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
344 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
260 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
248 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
327 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
191 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
252 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
352 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
85 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
147 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
388 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
370 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
446 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
366 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
436 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
6 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
82 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
330 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
11 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
172 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
430 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
48 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
76 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
DEN |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
377 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
109 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
124 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
158 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
187 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
285 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
18 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
73 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Lyseng IF |
DEN |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
279 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
385 |
|
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
499 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:18.46 |
|
S17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis (USA) |
31-03-2012 |
|
|
DJR |
56.27 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
30-06-2011 |
|
|
NR |
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
(DEN) |
Indianapolis (USA) |
31-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
132 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
255 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
304 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
98 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
328 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
113 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
266 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
311 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
392 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
161 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
401 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
323 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
419 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
116 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
72 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
256 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
393 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
287 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
62 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
3 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
217 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
454 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
136 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
163 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
468 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
439 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
108 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
42 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
265 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
43 |
|
Zacharias Houman |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
447 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
129 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
367 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
152 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
118 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
28 |
|
Oliver Lassen |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
271 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
119 |
|
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
312 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
16 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
133 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
293 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
174 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
DEN |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
460 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
365 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
284 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
452 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
376 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
55 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
4x200m IM Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
274 |
|
Gentofte Piger 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
9:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
144 |
|
Hovedstaden piger 1 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
345 |
|
Aalborg Damer 1 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
487 |
|
A6 piger 1 |
2005 |
A6 |
DEN |
9:53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
145 |
|
Hovedstaden piger 2 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
494 |
|
Aarhus swim damer 1 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
10:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
496 |
|
VG17 Damer |
2005 |
VG 17 |
DEN |
10:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
257 |
|
GSC Piger |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
10:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
21 |
|
Solrød 1 |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
10:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
490 |
|
Sigma Piger |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
10:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
88 |
|
Lyngby Damer 1 |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
10:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
156 |
|
Horsens piger 1 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
10:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
319 |
|
AGF junior piger |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
10:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
101 |
|
Køge Damer 1 |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
10:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
22 |
|
Solrød 2 |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
10:37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
449 |
|
Vejle piger |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
10:48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
495 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
10:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4x200m IM Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
142 |
|
Hovedstaden drenge 1 |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
492 |
|
Sigma Drenge A |
2004 |
Sigma Swim |
DEN |
8:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
493 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
2004 |
Aarhus Swim |
DEN |
8:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
143 |
|
Hovedstaden drenge 2 |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
348 |
|
Aalborg Herrer 1 |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
448 |
|
Vejle drenge 1 |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
258 |
|
GSC Drenge |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
9:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
406 |
|
Thisted Drenge |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
9:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
275 |
|
Gentofte Drenge 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
9:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
299 |
|
Esbjerg |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
9:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
497 |
|
VG17 Herrer |
2005 |
VG 17 |
DEN |
9:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
318 |
|
AGF junior drenge |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
9:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
67 |
|
Nyborg |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
9:40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
373 |
|
Kvik drenge 1 |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
9:55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
224 |
|
Helsinge Drenge 1 |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
9:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
225 |
|
Helsinge Drenge 2 |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
10:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 16:52.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|