Startliste for STT Taastrup Open 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. maj 2022 to 22. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 år og |
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 til 14 å |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
0 til 12 år |
1:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
190 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
440 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
185 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
252 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
24 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
186 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
13 |
|
Ylfa Lind Kristmannsdóttir |
2008 |
Iceland |
ISL |
1:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
111 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
407 |
|
Anna Nørskov |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
234 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.60 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
11 |
193 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
2 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Iceland |
ISL |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
266 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
398 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
467 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
335 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
554 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
191 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
479 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
326 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
454 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
302 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
232 |
|
Bianca Roos |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
274 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
84 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
3 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Iceland |
ISL |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
66 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
371 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
541 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
308 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
474 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
228 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
545 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
455 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
477 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
69 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
310 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
458 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
293 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
523 |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
222 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
83 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
119 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
144 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
58 |
|
Clara Johansen |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
216 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
297 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
558 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
561 |
|
Saga Evenås |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
104 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
42 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
560 |
|
Isabella Danfelter |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
229 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
113 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
105 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
298 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
34 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
116 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
136 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
283 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
261 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
DEN |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
289 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-05-2022 21:15.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|