2024-04-21   11:17:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Vest Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Document
Deltagerliste
Vest Junior-Senior Langbane 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion og AGF
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
1 400m Frisvømning Damer
DJR 4:14.61 Amalie Emma Thomsen 1994 Helsinki (FIN) 15-07-2010
DR 4:03.98 Lotte Friis 1988 Herlev London (GBR) 29-07-2012
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 223 Helena Rosendahl Bach 2000 Aalborg Svømmeklub DEN 4:09.61
2 300 Sofie Theophil Petersen 2003 Vejle Svømmeklub DEN 4:14.13
3 234 Thea Søe Bach 2002 Aalborg Svømmeklub DEN 4:22.61
4 184 Mia Borgensgaard 2003 Agfs Svømmeafdeling DEN 4:24.20
5 216 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub DEN 4:24.24
6 221 Emma Kutsko Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 4:26.86
7 222 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 4:28.93
8 352 Emilie Wolf Sørensen 2003 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 4:30.22
9 123 Anne Thastrup-Hansen 2006 Haderslev Svømme Klub DEN 4:31.38
10 21 Anna Rønn 2005 Ringe Svømme Klub DEN 4:32.01
11 225 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 4:33.51
12 226 Karoline L. Kristensen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 4:34.56
13 227 Louise Bach Andersen 2001 Aalborg Svømmeklub DEN 4:35.39
14 136 Caroline Laursen 2002 Esbjerg Svømmeklub DEN 4:37.92
15 121 Maja Stamholt 2005 Haderslev Svømme Klub DEN 4:39.39
16 230 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 4:40.35
17 350 Anne Katrine Dige 2006 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 4:40.58
18 69 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub DEN 4:40.70
19 57 Frederikke Skau Hansen 2002 Kolding SK DEN 4:40.75
20 241 Caroline Lærke Hyltoft 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 4:41.62
21 175 Signe Holst Jacobsen 2007 Bjerre Herreds Svømmeklub DEN 4:42.29
22 196 Isabella Nørgaard 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 4:42.58
23 142 Tiana Mescher 2004 Esbjerg Svømmeklub DEN 4:42.98
24 307 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub DEN 4:47.09
25 237 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 4:48.18
26 217 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 4:48.98
27 235 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 4:49.02
28 51 Ane Christensen 2006 Kolding SK DEN 4:52.32
29 239 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 4:52.90
30 238 Alma Bach Larsen 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 4:54.50
31 284 Katrine Bager 2006 Thisted Svømmeklub DEN 4:54.93
32 354 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 4:55.52
33 288 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub DEN 4:55.73
34 295 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub DEN 5:04.82
04-03-2022 11:42.43 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Deltagerliste
Vest Junior-Senior Langbane 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion og AGF
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
2 400m Frisvømning Herrer
DJR 3:53.78 Alexander Aslak Nørgaa 2000 Helsinki, Finland (FIN) 04-07-2018
DR 3:44.40 Mads Glæsner 1988 Rom (ITA) 26-07-2009
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 299 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub DEN 3:52.10
2 339 Anders Elsborg 2003 Viborg Svømme Klub DEN 3:59.70
3 302 Alexander L. Bjørn 2003 Vejle Svømmeklub DEN 4:02.08
4 370 Simon Juul Henriksen 2001 Swim Team Odense DEN 4:02.26
5 177 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling DEN 4:04.55
6 219 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 4:05.75
7 220 Christoffer P. Voldbjerg 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 4:06.80
8 287 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub DEN 4:08.22
9 319 Mads Stamholt 2003 Vejle Svømmeklub DEN 4:09.65
10 229 Mathias Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub DEN 4:09.83
11 320 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub DEN 4:10.94
12 357 Andreas Rasmussen 2000 Swim Team Odense DEN 4:12.69
13 244 Inas Ilic 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 4:15.57
14 274 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 4:16.24
15 308 Daniel Damsbo 2003 Vejle Svømmeklub DEN 4:18.56
16 313 Jeppe Bayer Christensen 2005 Vejle Svømmeklub DEN 4:19.31
17 248 Casper Johannesen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 4:19.97
18 6 Frederik Venø Elling 2003 Silkeborg Svømmeklub DEN 4:20.18
19 7 Kasper Hansen 2004 Silkeborg Svømmeklub DEN 4:20.92
20 389 Eskild Noah Johannsen 2006 Svømmeklubben Sønderborg DEN 4:25.10
21 329 Thor Majgård 2005 Vejle Svømmeklub DEN 4:26.33
22 321 Malthe Elias Wolgast 2006 Vejle Svømmeklub DEN 4:26.36
23 2 Frederik Bak Mathiasen 2006 Struer Svømmeklub DEN 4:29.38
24 58 Lasse Thulstrup 2004 Kolding SK DEN 4:29.78
25 325 Peter Kvorning Mikkelsen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 4:30.28
26 22 Mikkel Møller Nielsen 2006 Ringe Svømme Klub DEN 4:30.38
27 328 Søren Winther Hald 2005 Vejle Svømmeklub DEN 4:31.03
28 115 Lasse Hjorth Jørgensen 2006 Herning Svømmeklub DEN 4:35.00
29 211 Elmer Oosterhof 2005 Aars Svømmeklub DEN 4:35.60
30 151 Jacob Timmermand 2006 Esbjerg Svømmeklub DEN 4:40.81
31 362 Magnus Tranekjer 2005 Swim Team Odense DEN 4:45.34
32 114 Ejnar Truelsen 2002 Herning Svømmeklub DEN 4:46.83
33 38 Oskar Mühring 2006 Nyborg Svømmeklub DEN 4:51.88
04-03-2022 11:42.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Deltagerliste
Vest Junior-Senior Langbane 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion og AGF
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
3 50m Frisvømning Damer
DJR 25.19 Julie Kepp Jensen 2000 Indianapolis (USA) 28-08-2017
DR 23.75 Pernille Blume 1994 Holbæk Glasgow (GBR) 04-08-2018
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 283 Karoline Sørensen 2002 Thisted Svømmeklub DEN 26.41
2 316 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub DEN 26.50
3 385 Camille Lily Mei Cheng 1993 Aalborg Svømmeklub DEN 26.50
4 224 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub DEN 26.59
5 135 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub DEN 26.63
6 77 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub DEN 26.91
7 142 Tiana Mescher 2004 Esbjerg Svømmeklub DEN 26.98
8 36 Maja Johanne Pedersen 2005 Nyborg Svømmeklub DEN 26.98
9 141 Melanie Eggertsen 2002 Esbjerg Svømmeklub DEN 27.09
10 82 Stine Bendixen Nissen 2004 Horsens Svømmeklub DEN 27.20
11 216 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub DEN 27.25
12 123 Anne Thastrup-Hansen 2006 Haderslev Svømme Klub DEN 27.47
13 154 Sofie A. Wolf 2006 Esbjerg Svømmeklub DEN 27.48
14 236 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 27.79
15 19 Mathilde Hvidberg 2007 Ringe Svømme Klub DEN 27.98
16 15 Matilde Schrøder 1996 Sigma Swim Allerød DEN 28.01
17 368 Naja Færgemann 2006 Swim Team Odense DEN 28.07
18 52 Cille Christensen 2004 Kolding SK DEN 28.15
19 258 Sofie Kruse Rasmussen 2005 Swim Team Neptun DEN 28.18
20 17 Christine Mols 2006 Ringe Svømme Klub DEN 28.19
21 371 Sophie E. Modeweg-Hansen 1997 Swim Team Odense DEN 28.21
22 242 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 28.21
23 354 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 28.32
24 366 Mejse Vinther-Okholm 2006 Swim Team Odense DEN 28.33
25 74 Sofie Schmidt-Petersen 2007 Horsens Svømmeklub DEN 28.51
26 163 Karoline Kristensen 2004 Fredericia Svømmeklub DEN 28.52
27 182 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling DEN 28.66
28 155 Karoline R. Frederiksen 2006 Esbjerg Svømmeklub DEN 28.69
29 227 Louise Bach Andersen 2001 Aalborg Svømmeklub DEN 28.71
30 68 Frida Gode Agersbæk 2007 Horsens Svømmeklub DEN 28.79
31 221 Emma Kutsko Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 28.80
32 310 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub DEN 28.85
33 288 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub DEN 28.87
34 64 Annemone Rasmussen 2006 Horsens Svømmeklub DEN 28.87
35 365 Mathilde Stilund 2005 Swim Team Odense DEN 28.90
36 71 Stella Harpøth 2006 Horsens Svømmeklub DEN 28.97
37 307 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub DEN 29.01
38 29 Lærke Rosen Lundsfryd 2006 Ringe Svømme Klub DEN 29.05
39 197 Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 29.16
40 121 Maja Stamholt 2005 Haderslev Svømme Klub DEN 29.17
41 241 Caroline Lærke Hyltoft 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 29.19
42 276 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 29.29
43 390 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg DEN 29.30
44 96 Anna Rosendahl Bach 2006 Holstebro Svømme Club DEN 29.31
45 349 Frida Damm Thorsell Aarhus Swim - Skovbakken 29.33
2007 DEN
46 202 Tilde N. H. Sørensen Agfs Svømmeafdeling 29.37
2007 DEN
47 11 Sarah Froberg Pedersen Silkeborg Svømmeklub 29.48
2006 DEN
48 264 Maria Møberg Nielsen Svømmeklubben Grindsted 29.50
2007 DEN
49 94 Mille Dahl Lindholm Holstebro Svømme Club 29.58
2006 DEN
50 388 Karoline Hellesøe Svømmeklubben Sønderborg 29.68
2006 DEN
51 386 Signe Jensen Svømmeklubben Sønderborg 29.75
2007 DEN
52 159 Cecilie Batz Fredericia Svømmeklub 29.91
2003 DEN
53 118 Anja Kisielewicz Haderslev Svømme Klub 30.00
2007 DEN
54 330 Julie Guldmann Møller Vejle Svømmeklub 30.01
2007 DEN
55 213 Freja Lucassen Aars Svømmeklub 30.01
2007 DEN
56 33 Sarah Lyse Søe Odder Svømmeklub 30.03
2007 DEN
57 122 Sille Holm-Nissen Haderslev Svømme Klub 30.06
2007 DEN
58 5 Emma Kidmose Hansen Silkeborg Svømmeklub 30.13
2007 DEN
59 3 Ingrid Kirk Elkjær Skanderborg Svømmeklub 30.25
2007 DEN
60 327 Sofie Karlov Nielsen Vejle Svømmeklub 30.31
2007 DEN
61 383 Camilla Bitz Witt Fredericia Svømmeklub 33.20 S9
2003 DEN
62 298 Emilie Beckmann GTI - Tune I.F.
1997 DEN
04-03-2022 11:42.47 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Deltagerliste
Vest Junior-Senior Langbane 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion og AGF
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
4 50m Frisvømning Herrer
DJR 23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj (DEN) 29-03-2013
DR 22.36 Jakob S. Andkjær 1985 Esbjerg (DEN) 11-04-2009
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 322 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub DEN 22.32
2 62 Mathias Zander Rysgaard 1998 Hørsholm Svømmeforening DEN 23.05
3 312 Jakob Juul 2000 Vejle Svømmeklub DEN 23.23
4 131 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub DEN 23.24
5 138 Martin H. Abel 2001 Esbjerg Svømmeklub DEN 23.25
6 232 Rasmus Nørfjand 2000 Aalborg Svømmeklub DEN 23.36
7 320 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub DEN 23.88
8 188 Anders Sanggaard 2005 Agfs Svømmeafdeling DEN 23.89
9 78 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub DEN 23.89
10 28 Christian Landtved 2004 Ringe Svømme Klub DEN 24.18
11 120 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub DEN 24.21
12 145 Jakob Mose 2000 Esbjerg Svømmeklub DEN 24.25
13 318 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 24.27
14 79 Toni Radak 2002 Horsens Svømmeklub DEN 24.29
15 180 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling DEN 24.31
16 287 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub DEN 24.47
17 165 Malte Lyck Falk 2003 Fredericia Svømmeklub DEN 24.51
18 160 Christian Damborg Thomsen 2005 Fredericia Svømmeklub DEN 24.69
19 277 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 DEN 24.71
20 309 Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub DEN 24.80
21 360 Johan Siksne Kaalund 2002 Swim Team Odense DEN 24.87
22 246 Lars Riisgaard-Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 24.91
23 168 Mikkel Holme Madsen 2005 Fredericia Svømmeklub DEN 24.92
24 339 Anders Elsborg 2003 Viborg Svømme Klub DEN 24.94
25 319 Mads Stamholt 2003 Vejle Svømmeklub DEN 24.99
26 215 Asgar Knakkergaard 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 25.02
27 80 Tais Andkjær Kristensen 1999 Horsens Svømmeklub DEN 25.03
28 291 Viktor Enevold Sørensen 2004 Thisted Svømmeklub DEN 25.16
29 245 Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 25.32
30 314 Jeppe Vestergaard Jensen 2001 Vejle Svømmeklub DEN 25.35
31 4 Emil Togsverd 2005 Silkeborg Svømmeklub DEN 25.85
32 22 Mikkel Møller Nielsen 2006 Ringe Svømme Klub DEN 25.87
33 337 Magne Christian Hansen 2006 Viborg Svømme Klub DEN 25.88
34 220 Christoffer P. Voldbjerg 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 25.88
35 70 Matti Andersen 2005 Horsens Svømmeklub DEN 25.90
36 153 Jonas Mathiasen 2006 Esbjerg Svømmeklub DEN 25.91
37 58 Lasse Thulstrup 2004 Kolding SK DEN 25.93
38 90 Oskar Allerslev 2002 Holstebro Svømme Club DEN 25.94
39 143 Tobias Boström 2002 Esbjerg Svømmeklub DEN 25.96
40 24 Kristoffer Desmareth 2000 Ringe Svømme Klub DEN 25.96
41 55 Daniel Busk 2005 Kolding SK DEN 26.03
42 162 Jeppe Søgaard Rasmussen 2002 Fredericia Svømmeklub DEN 26.05
43 248 Casper Johannesen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 26.07
44 376 Mads Mølgaard 2006 Aabybro Svømmeklub DEN 26.20
45 214 Nikolaj Rytger Knudsen Aars Svømmeklub 26.22
2006 DEN
46 40 Mikkel Bredal Larsen Nyborg Svømmeklub 26.24
2005 DEN
47 285 Kristian Kjær Thisted Svømmeklub 26.32
2005 DEN
48 268 Emil Jaworski Svømmeklubben Nord 26.42
2004 DEN
49 185 Frederik Gadegaard Agfs Svømmeafdeling 26.42
2005 DEN
50 176 Villads Seneca Agfs Svømmeafdeling 26.46
2006 DEN
51 191 Søren Have Agfs Svømmeafdeling 26.47
2004 DEN
52 377 Mathias Ø. Barslev Aabybro Svømmeklub 26.50
2006 DEN
53 315 Karl Korfix Barlebo Vejle Svømmeklub 26.66
2006 DEN
54 387 Silas Åkerlind Svømmeklubben Sønderborg 26.67
2005 DEN
55 37 Mathias Gramstrup Madsen Nyborg Svømmeklub 26.67
2006 DEN
56 324 Nikolai Uekermann Olsen Vejle Svømmeklub 26.69
2006 DEN
57 156 Carl Clausen Esbjerg Svømmeklub 26.87
2005 DEN
58 328 Søren Winther Hald Vejle Svømmeklub 26.87
2005 DEN
59 346 Tobias Jakobsen Viborg Svømme Klub 26.91
2005 DEN
60 211 Elmer Oosterhof Aars Svømmeklub 26.92
2005 DEN
61 201 Rasmus Thulstrup Lemming Agfs Svømmeafdeling 27.16
2005 DEN
62 56 Christian N. Christensen Kolding SK 27.26
2006 DEN
63 341 Kristian Svenstrup Viborg Svømme Klub 27.27
2005 DEN
64 72 Tobias Wemmelund Horsens Svømmeklub 27.39
2006 DEN
65 23 Julius Schier Ringe Svømme Klub 27.61
2006 DEN
66 193 Daniel Marcus Le Agfs Svømmeafdeling 27.65
2006 DEN
04-03-2022 11:42.48 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Deltagerliste
Vest Junior-Senior Langbane 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion og AGF
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
5 50m Brystsvømning Damer
DJR 31.70 Thea Blomsterberg 2002 Budapest (HUN) 20-08-2019
DR 30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odense Barcelona (ESP) 03-08-2013
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 135 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub DEN 32.06
2 273 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 32.44
3 15 Matilde Schrøder 1996 Sigma Swim Allerød DEN 32.67
4 183 Laura Fogh 2003 Agfs Svømmeafdeling DEN 33.06
5 340 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub DEN 33.77
6 181 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling DEN 33.80
7 323 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 34.15
8 148 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub DEN 34.26
9 167 Mathilde Thy Asmussen 2004 Fredericia Svømmeklub DEN 34.35
10 16 Olivia Hemmeløff 2006 Ringe Svømme Klub DEN 34.44
11 271 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 DEN 34.49
12 359 Emma Nygaard 2005 Swim Team Odense DEN 34.75
13 69 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub DEN 34.82
14 225 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 34.85
15 71 Stella Harpøth 2006 Horsens Svømmeklub DEN 34.95
16 134 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub DEN 35.23
17 82 Stine Bendixen Nissen 2004 Horsens Svømmeklub DEN 35.28
18 235 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 35.45
19 124 Alberte Hedevang Petersen 2003 Haderslev Svømme Klub DEN 35.58
20 259 Freja Røjkjær Rasmussen 2004 Swim Team Neptun DEN 35.64
21 230 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 35.83
22 92 Karoline Andersen Krabbe 2005 Holstebro Svømme Club DEN 35.84
23 109 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim - HEI DEN 35.86
24 17 Christine Mols 2006 Ringe Svømme Klub DEN 35.90
25 41 Kristine Kipper Pedersen 2004 Nyborg Svømmeklub DEN 36.12
26 353 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 36.18
27 247 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 36.18
28 155 Karoline R. Frederiksen 2006 Esbjerg Svømmeklub DEN 36.58
29 326 Sofie Dyg Holme 2005 Vejle Svømmeklub DEN 36.61
30 48 Marie Bertram 2006 Aarhus Swim - Lyseng DEN 36.64
31 310 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub DEN 36.67
32 289 Tilde Søe Bach 2005 Thisted Svømmeklub DEN 36.67
33 174 Sofie Hjorth Jakobsen 2005 Bjerre Herreds Svømmeklub DEN 36.81
34 45 Emilie Winum Andersen 2007 Aarhus Swim - Lyseng DEN 36.87
35 116 Liv Hjorth Jørgensen 2007 Herning Svømmeklub DEN 36.97
36 18 Sofie Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub DEN 37.23
37 269 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord DEN 37.31
38 196 Isabella Nørgaard 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 37.40
39 304 Ann-Katrine Windfeld 2006 Vejle Svømmeklub DEN 37.40
40 279 Liva Lauridsen Vorgod 2005 Svømmeklubben SMUT Terndrup DEN 37.58
41 73 Andrea Skjelmose 2007 Horsens Svømmeklub DEN 37.60
42 61 Celia Chili Christensen 2007 Aarhus Swim - IHF DEN 37.91
43 95 Silje Drechsler 2007 Holstebro Svømme Club DEN 38.08
44 118 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 38.12
45 257 Frederikke Wiese Jacobsen Swim Team Neptun 38.22
2007 DEN
46 104 Julie Kvolbæk Hedegaard Hobro Svømmeklub 38.22
2006 DEN
47 293 Ida Hovmark Thisted Svømmeklub 38.24
2005 DEN
48 8 Lærke Kristensen Silkeborg Svømmeklub 38.27
2007 DEN
49 275 Selma Nygreen Sakic Svømmeklubben S 68 38.33
2006 DEN
50 1 Astrid O. Thomassen Støvring Svømmeklub Pingvinen 38.42
2007 DEN
51 66 Filippa Juul Jensen Horsens Svømmeklub 39.09
2007 DEN
52 358 Atalie R. L. Pedersen Swim Team Odense 41.62
2007 DEN
04-03-2022 11:42.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Deltagerliste
Vest Junior-Senior Langbane 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion og AGF
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
6 50m Brystsvømning Herrer
DJR 27.97 Tobias B. Bjerg 1998 Hódmezovásárhely (HUN) 08-07-2016
DR 27.08 Tobias B. Bjerg 1998 Gwangju (KOR) 23-07-2019
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 290 Tobias B. Bjerg 1998 Thisted Svømmeklub DEN 27.23
2 178 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 Agfs Svømmeafdeling DEN 28.71
3 180 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling DEN 29.03
4 309 Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub DEN 29.21
5 10 Oliver Christensen 2003 Silkeborg Svømmeklub DEN 30.06
6 312 Jakob Juul 2000 Vejle Svømmeklub DEN 30.19
7 91 Mathias Lindberg Laursen 2003 Holstebro Svømme Club DEN 30.45
8 317 Mads Drechsler 2005 Vejle Svømmeklub DEN 30.45
9 146 Jonas Krammer Knudsen 2003 Esbjerg Svømmeklub DEN 30.55
10 26 Oliver Phil Langsted 1999 Ringe Svømme Klub DEN 30.84
11 314 Jeppe Vestergaard Jensen 2001 Vejle Svømmeklub DEN 30.84
12 351 David Kilsgaard Andersen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 30.92
13 78 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub DEN 30.98
14 272 Elias Hanghøj Jonsson 2002 Svømmeklubben S 68 DEN 31.13
15 140 Jonas Kjær 2003 Esbjerg Svømmeklub DEN 31.20
16 79 Toni Radak 2002 Horsens Svømmeklub DEN 31.26
17 282 Christian Hovmark 2001 Thisted Svømmeklub DEN 31.28
18 40 Mikkel Bredal Larsen 2005 Nyborg Svømmeklub DEN 31.49
19 265 Sebastian Eliasen 2006 Svømmeklubben Nord DEN 31.55
20 117 Andreas Bahnsen 2005 Haderslev Svømme Klub DEN 31.77
21 244 Inas Ilic 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 31.81
22 35 Simon Kruse Holm 2004 Odder Svømmeklub DEN 31.99
23 325 Peter Kvorning Mikkelsen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 32.02
24 161 Jakob Kristensen 2006 Fredericia Svømmeklub DEN 32.10
25 50 Valdemar Vind Sejr 2003 Aarhus Swim - Lyseng DEN 32.18
26 6 Frederik Venø Elling 2003 Silkeborg Svømmeklub DEN 32.21
27 249 Jacob Aagaard Andersen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 32.24
28 164 Kresten Skau Hansen 2005 Fredericia Svømmeklub DEN 32.34
29 286 Mads Sander Andersen 2004 Thisted Svømmeklub DEN 32.36
30 139 Anders Mose 2004 Esbjerg Svømmeklub DEN 32.52
31 169 Peter Rom Poulsen 2005 Fredericia Svømmeklub DEN 32.65
32 318 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 32.68
33 391 Andreas Nikolajsen 2005 Esbjerg Svømmeklub DEN 32.76 EFT
34 89 Mads Lund 2002 Holstebro Svømme Club DEN 32.78
35 102 Frederik Vernersen 2005 Hobro Svømmeklub DEN 33.30
36 337 Magne Christian Hansen 2006 Viborg Svømme Klub DEN 33.40
37 199 Kasper Petersen 2006 Agfs Svømmeafdeling DEN 33.43
38 361 Ludvig L. Møller 2006 Swim Team Odense DEN 33.54
39 152 Nicolas Duvander 2005 Esbjerg Svømmeklub DEN 33.62
40 376 Mads Mølgaard 2006 Aabybro Svømmeklub DEN 33.62
41 346 Tobias Jakobsen 2005 Viborg Svømme Klub DEN 33.74
42 65 Daniel Landbo 2005 Horsens Svømmeklub DEN 33.96
43 261 Christian Stoltenborg 2005 Swim Team Neptun DEN 34.19
44 23 Julius Schier 2006 Ringe Svømme Klub DEN 34.19
45 113 Torri Pietrzak-Jakobsen Aarhus Swim - HEI 34.25
2006 DEN
46 132 Tobias Staghøj Andersen Esbjerg Svømmeklub 34.28
2006 DEN
47 2 Frederik Bak Mathiasen Struer Svømmeklub 34.46
2006 DEN
48 100 Christian Balslev Hobro Svømmeklub 34.58
2006 DEN
49 129 Elias Alminde Pedersen HGF Svømning 35.32
2006 DEN
50 98 Andreas Skovgaard Hald HOG-Hinnerup 35.43
2006 DEN
51 42 Toke Hjalmar Nielsen Nyborg Svømmeklub 35.50
2006 DEN
52 127 Esben Frimand HGF Svømning 35.61
2006 DEN
53 375 Vilmer Damgaard Aabybro Svømmeklub 35.69
2006 DEN
54 119 David Hansen Hobolth Haderslev Svømme Klub 36.21
2006 DEN
04-03-2022 11:42.51 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Deltagerliste
Vest Junior-Senior Langbane 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion og AGF
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
7 50m Rygsvømning Damer
DJR 28.51 Mie Østergaard Nielsen 1996 Antwerpen (BEL) 06-07-2012
DR 27.63 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Kazan (RUS) 05-08-2015
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 77 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub DEN 28.92
2 141 Melanie Eggertsen 2002 Esbjerg Svømmeklub DEN 29.09
3 283 Karoline Sørensen 2002 Thisted Svømmeklub DEN 29.52
4 112 Rikke Friis Kanstrup 2006 Aarhus Swim - HEI DEN 29.90
5 239 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 29.91
6 228 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 30.14
7 19 Mathilde Hvidberg 2007 Ringe Svømme Klub DEN 30.33
8 222 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 30.58
9 218 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 30.67
10 338 Alberte Skov Forsberg 2003 Viborg Svømme Klub DEN 30.78
11 234 Thea Søe Bach 2002 Aalborg Svømmeklub DEN 30.91
12 316 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub DEN 30.98
13 307 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub DEN 31.23
14 81 Sofie Trekær Klausen 2003 Horsens Svømmeklub DEN 31.30
15 194 Emma Brogaard Krogh 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 31.43
16 363 Marie-Louise Stentved 2000 Swim Team Odense DEN 31.70
17 148 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub DEN 31.91
18 310 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub DEN 31.99
19 305 Anna Fiona Nybøll 2007 Vejle Svømmeklub DEN 32.11
20 276 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 32.12
21 242 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 32.13
22 142 Tiana Mescher 2004 Esbjerg Svømmeklub DEN 32.19
23 343 Louise Houe Andersen 2003 Viborg Svømme Klub DEN 32.36
24 237 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 32.38
25 21 Anna Rønn 2005 Ringe Svømme Klub DEN 32.40
26 259 Freja Røjkjær Rasmussen 2004 Swim Team Neptun DEN 32.47
27 64 Annemone Rasmussen 2006 Horsens Svømmeklub DEN 32.49
28 20 Thilde Rosen Lundsfryd 2004 Ringe Svømme Klub DEN 32.50
29 186 Sofia Ingeberg 2002 Agfs Svømmeafdeling DEN 32.64
30 166 Mathilde Linnet Nørgaard 2005 Fredericia Svømmeklub DEN 32.64
31 327 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub DEN 32.70
32 47 Clara Cavo Jørgensen 2007 Aarhus Swim - Lyseng DEN 32.77
33 29 Lærke Rosen Lundsfryd 2006 Ringe Svømme Klub DEN 32.79
34 67 Freja Obert 2006 Horsens Svømmeklub DEN 32.86
35 111 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Aarhus Swim - HEI DEN 33.02
36 74 Sofie Schmidt-Petersen 2007 Horsens Svømmeklub DEN 33.09
37 54 Johanne Heilmann 2005 Kolding SK DEN 33.15
38 34 Nanna Vestergård Johansen 2006 Odder Svømmeklub DEN 33.31
39 109 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim - HEI DEN 33.37
40 96 Anna Rosendahl Bach 2006 Holstebro Svømme Club DEN 33.68
41 330 Julie Guldmann Møller 2007 Vejle Svømmeklub DEN 33.72
42 262 Maja Brøndum 2006 Swim Team Neptun DEN 33.81
43 284 Katrine Bager 2006 Thisted Svømmeklub DEN 33.83
44 49 Nikoline Sejr 2006 Aarhus Swim - Lyseng DEN 33.86
45 366 Mejse Vinther-Okholm Swim Team Odense 33.86
2006 DEN
46 344 Natasha Do Jespersen Viborg Svømme Klub 34.01
2007 DEN
47 93 Laura Mikkelsen Holstebro Svømme Club 34.14
2007 DEN
48 68 Frida Gode Agersbæk Horsens Svømmeklub 34.15
2007 DEN
49 63 Simone Trekær Klausen Horsens Svømmeklub 34.49
2007 DEN
50 12 Paula Lindberg Silkeborg Svømmeklub 34.51
2007 DEN
51 213 Freja Lucassen Aars Svømmeklub 34.77
2007 DEN
52 264 Maria Møberg Nielsen Svømmeklubben Grindsted 35.42
2007 DEN
04-03-2022 11:42.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Deltagerliste
Vest Junior-Senior Langbane 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion og AGF
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
8 50m Rygsvømning Herrer
DJR 26.29 Kasper Johnsen 2003 Taastrup (DEN) 21-04-2021
DR 25.43 Magnus Jákupsson 1994 Bellahøj (DEN) 15-04-2016
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 322 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub DEN 25.46
2 179 Sofus Bolwig Balladone 2002 Agfs Svømmeafdeling DEN 25.51
3 78 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub DEN 25.74
4 232 Rasmus Nørfjand 2000 Aalborg Svømmeklub DEN 26.25
5 131 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub DEN 26.38
6 160 Christian Damborg Thomsen 2005 Fredericia Svømmeklub DEN 26.95
7 318 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 27.01
8 140 Jonas Kjær 2003 Esbjerg Svømmeklub DEN 27.02
9 277 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 DEN 27.10
10 176