Program for Danish Open 2022
Below are all entry- and startlists shown by session.
Lørdag Finaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
15. apr 2022 to 19. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer
|
C Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:46.94 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
ER |
1:42.00 |
|
Paul Biedermann |
1986 |
(GER) |
Rom (ITA) |
28-07-2009 |
|
|
NR |
1:46.50 |
|
Robin Hanson |
2001 |
(SWE) |
Budapest (HUN) |
20-05-2021 |
|
|
DJR |
1:49.46 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag (CZE) |
12-07-2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
1 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
AALBORG |
1:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
2 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
VIBORG |
1:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
3 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
BIRKERØD |
1:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
4 |
|
Vedaant Madhavan |
2005 |
TEAM INDIA |
1:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
5 |
|
Heorhij Lukashev |
2004 |
VEJLE |
1:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
6 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
VEJLE |
1:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
7 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
KVIK |
1:58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
387 |
8 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
VEJLE |
1:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer |
B Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
ALLERØD |
1:56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
AAS-LYSENG |
1:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
3 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
HOVEDSTAD |
1:55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
4 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
TRITON B |
1:53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
5 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
HOLBÆK |
1:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
6 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
VEJLE |
1:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
7 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
BIRKERØD |
1:56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
8 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
THISTED |
1:56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer |
A Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
AGF |
1:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Tanish George Mathew |
2003 |
TEAM INDIA |
1:52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
3 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
HERLEV |
1:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
4 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
VEJLE |
1:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
5 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI-TUNE |
1:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
6 |
|
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
BIRKERØD |
1:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
7 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
HOVEDSTAD |
1:52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
8 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
HOVEDSTAD |
1:53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2022 12:25.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|