Program for Sigma Allerød Open 2022
Below are all entry- and startlists shown by session.
Fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
50m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
310 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
254 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
201 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
15 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
12 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
37.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
253 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
53 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
208 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
259 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
250 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
203 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
144 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
207 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
249 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
115 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
251 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
147 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
263 |
|
Christian Nyborg Nielsen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
195 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
108 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
4 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
266 |
|
Karl Prebensen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
90 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
22 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
112 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
161 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
56 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
11 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
53.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
121 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
17 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
114 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
265 |
|
Konrad Mejnert |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
240 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
248 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
241 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:03.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
204 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
55 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
133 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:52.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|