Startliste for Sigma Allerød Open 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
310 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
321 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
DEN |
26.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
122 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
26.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
254 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
18 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
259 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
12 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
29.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
267 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
146 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
201 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
16 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
203 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
144 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
7 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
250 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
107 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
281 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
216 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
160 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
207 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
233 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
253 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
61 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
119 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
327 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
202 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
33.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
133 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
350 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
113 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
34.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
266 |
|
Karl Prebensen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
283 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
111 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
59 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
34.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
291 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
58 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
325 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
11 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
234 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
147 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
218 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
195 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
161 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
332 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
62 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
228 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
169 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
230 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
285 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
32 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
23 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
112 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
38 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
60 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
231 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
90 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
290 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
287 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
114 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
232 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
108 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
37 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
204 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
121 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
175 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
172 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
360 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
289 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
241 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
84 |
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
269 |
|
Christopher Munkholt-Hansen |
2013 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
379 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
22 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
276 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
83 |
|
Ole Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
374 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
35 |
|
Frederik Korsgaard Zimmermann |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
47 |
|
Nikolaj Halfdan Gath |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
36 |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
50 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
21 |
|
Arthur Hjorth-Nielsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
364 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
190 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
271 |
|
Sigurd Bønlykke Olsen |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
51 |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
44 |
|
Mathias Cánovas |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
79 |
|
Johannes Korger |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
43 |
|
Marius Bruun |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
76 |
|
Elias Nørhave |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
373 |
|
Andreas Timmerman |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:52.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|