Program för UGP 2 (50 m) Östsvenska 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 10:00, insim 08:30-09:45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Jönköping |
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
3 |
|
Hugo Mirvéus |
2008 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
4 |
|
Rasmus Carlsson |
2007 |
KALMAR SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
5 |
|
Joshua Norrfjärd |
2009 |
JÖNKÖPING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
2 |
|
Melvin Lutgård |
2008 |
JÖNKÖPING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
3 |
|
Theodor Brostedt |
2009 |
LASS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
4 |
|
Andrei Patrick Popescu |
2008 |
VÄXJÖ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
5 |
|
David Kjellander Hansen |
2008 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
6 |
|
Cristian Stefan Nicoara |
2008 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
7 |
|
Alfred Dalung |
2008 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
1 |
|
Ismar Kahrimanovic |
2008 |
VÄRNAMO SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
2 |
|
Jack Hermansson |
2008 |
VÄXJÖ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
3 |
|
Oscar Samberg |
2008 |
SK SYDSIM |
4:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
4 |
|
Gustav Johansson |
2008 |
ALVESTA SS |
3:47.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
5 |
|
Simon Olofsson |
2007 |
TROLLHÄTTA |
4:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
6 |
|
Bertil Jöngren |
2007 |
JÖNKÖPING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
7 |
|
Vincent Eriksson |
2009 |
MOTALA SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
8 |
|
Andrei Stefan |
2009 |
VÄRNAMO SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
1 |
|
Enzo Fridsta |
2008 |
VÄSTERVIK |
3:25.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
2 |
|
Anes Alagic |
2008 |
KALMAR SS |
3:21.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
3 |
|
Adam Johansson Wild |
2007 |
KALMAR SS |
3:14.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
4 |
|
Hugo Villebeck |
2008 |
LASS |
3:11.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
5 |
|
Sixten Lejon |
2008 |
NÄSSJÖ |
3:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
6 |
|
Ruben Kramer |
2009 |
JÖNKÖPING |
3:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
7 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
VÄSTERVIK |
3:22.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
8 |
|
Ruben Skärlund |
2009 |
LASS |
3:43.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1 |
|
Theo Ekblad |
2008 |
JÖNKÖPING |
3:08.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
2 |
|
Liam Casell |
2007 |
NÄSSJÖ |
3:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
3 |
|
Kasper Bartoszek |
2008 |
KALMAR SS |
2:58.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
4 |
|
Teodor Röme |
2006 |
JÖNKÖPING |
2:58.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
FINSPÅNG |
2:58.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
6 |
|
Lucas Thunberg |
2008 |
KALMAR SS |
3:03.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
7 |
|
Elliot Edqvist |
2008 |
VÄXJÖ SS |
3:08.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
8 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
NKK |
3:11.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1 |
|
Szymon Machaj |
2006 |
KALMAR SS |
2:55.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
2 |
|
Tony Kerman |
2005 |
ANDERSTORP |
2:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
3 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
NKK |
2:47.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
4 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
MOTALA SS |
2:36.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
5 |
|
Joel Wall |
2008 |
VÄXJÖ SS |
2:41.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
6 |
|
Johan Hjelmberg |
2005 |
VÄXJÖ SS |
2:49.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
7 |
|
Felix Falk |
2007 |
JÖNKÖPING |
2:54.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
8 |
|
Axel Hägg |
2007 |
ANDERSTORP |
2:56.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
1 |
|
Kevin Sixtensson |
2006 |
LASS |
2:33.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
2 |
|
Linus Isaksson |
2005 |
LASS |
2:31.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
3 |
|
David Bergqvist |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:21.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
4 |
|
Petter Cyrén |
1996 |
LASS |
2:15.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
5 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
MOTALA SS |
2:18.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
6 |
|
Erik Andersson |
2005 |
NKK |
2:30.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
7 |
|
Jakob Starkenberg |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:32.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
8 |
|
Hugo Hermansson |
2004 |
VÄXJÖ SS |
2:33.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 09:05:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|