Startliste for Saltis Cup 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nacka simhall |
Arrangör: |
Saltsjöbadens IF |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Ålde r |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
176 |
|
Anton Hagspiel |
12 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
240 |
|
Folke Duhlin |
12 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
338 |
|
Albin Holmgren |
12 |
Täby Sim |
SWE |
41.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
207 |
|
Viggo Hanikat |
12 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
43 |
|
Eric Björkholm |
12 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
334 |
|
Maximilliam Hamilton |
11 |
Täby Sim |
SWE |
42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
66 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
12 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
167 |
|
Felix Bang |
12 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
95 |
|
Henry Arvered |
11 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
21 |
|
Elliot Engström |
12 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
239 |
|
Eric Söderlund |
11 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
211 |
|
Simon Hamzehnejad |
12 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
326 |
|
Cian Lilliesköld |
11 |
Täby Sim |
SWE |
46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
332 |
|
Luke Granlund |
12 |
Täby Sim |
SWE |
47.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
237 |
|
Albert Strigén |
11 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
222 |
|
Douglas Hanikat |
10 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
41 |
|
Gustav Adrem |
12 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
139 |
|
Marcus Asplund |
11 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
224 |
|
Kasper Florczyk |
10 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
324 |
|
Bamse Karjanmaa |
11 |
Täby Sim |
SWE |
51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
316 |
|
Jacob Grefberg |
12 |
Täby Sim |
SWE |
51.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
202 |
|
Elias Tsampazis |
10 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
313 |
|
Arvid Larsson |
12 |
Täby Sim |
SWE |
52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
321 |
|
Oscar Smids |
12 |
Täby Sim |
SWE |
52.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
320 |
|
Max Alsen |
12 |
Täby Sim |
SWE |
52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
68 |
|
Henry Svenarud |
11 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
225 |
|
Mikael Filinau |
12 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
322 |
|
Alexander Wettle |
11 |
Täby Sim |
SWE |
53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
198 |
|
Hugo Cednell |
11 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
318 |
|
Malte Steinle |
12 |
Täby Sim |
SWE |
55.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
246 |
|
Patrik Kwiatkowski |
9 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
126 |
|
Didrik Lindgren |
11 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
25 |
|
Emil Corlevi |
12 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
67 |
|
Ian Svenarud |
10 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
42 |
|
Carl Björkholm |
10 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
245 |
|
Maksim Liske |
9 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
217 |
|
Truls Forsgren |
9 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
127 |
|
Axel Westlund |
10 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
203 |
|
Lex Fridh |
10 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
9 |
|
Vincent Forsberg |
12 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
363 |
|
Dennis Ejdelund |
11 |
Hellas Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
142 |
|
Marcus Kvarfordh Andres |
10 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
22 |
|
Maximilian Tedesco |
12 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
72 |
|
August Sjökvist |
12 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 21:23:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|