Startliste for Sigma Cup 2021 - Birkerød
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer
|
Indledende heat 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
1 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
HERLEV |
52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
2 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
GLADSAXE |
50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
3 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
HERNING |
46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
4 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
GLADSAXE |
46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
5 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
ALLERØD |
51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende heat 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
1 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
VI39 |
43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
|
Sofie Ross |
2008 |
LYNGBY |
43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
3 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
LYNGBY |
42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
4 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
LYNGBY |
43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
5 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
LYNGBY |
43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
6 |
|
Freja Itenov |
2008 |
LYNGBY |
44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende heat 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
1 |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
HELSINGØR |
41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
2 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
HERNING |
41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
3 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
HERLEV |
41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
4 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
GLADSAXE |
41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
5 |
|
Isabella Flach |
2008 |
ALLERØD |
41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
6 |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
GLADSAXE |
42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende heat 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
LYNGBY |
39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
2 |
|
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
HELSINGØR |
37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
3 |
|
Anja Englert |
2008 |
ALLERØD |
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
4 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
BRÆDSTRUP |
37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
5 |
|
Anne-Maj Framke |
2008 |
ALLERØD |
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Anna Staal |
2009 |
BIRKERØD |
41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende heat 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
1 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
GLADSAXE |
39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
2 |
|
Victoria Krabbe |
2008 |
HOLSTEBRO |
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
3 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
LYNGBY |
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
4 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
GLADSAXE |
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
5 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
AGF |
38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
6 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
LYNGBY |
40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende heat 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
LYNGBY |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
2 |
|
Maja Sloth |
2008 |
VIBORG |
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
3 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
BIRKERØD |
35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
4 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
ALLERØD |
36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Alberte Stub |
2008 |
BIRKERØD |
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
6 |
|
Rosa Crone |
2008 |
LYSENG |
39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2021 16:05.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|