Program for Sigma Cup 2021 - Birkerød
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
253 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
122 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:10.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
96 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
229 |
|
Alfred Hausting Balslev Jørgensen |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
227 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
233 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
264 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
187 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
32 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
221 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:18.68 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
75 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
232 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
73 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
66 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
104 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
173 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
217 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
31 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
241 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
258 |
|
Oscar Persson |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
DEN |
2:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
198 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
2:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
30 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
12 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
29 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:53.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
248 |
|
Nikolaj Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
63 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
14 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
239 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
108 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
3:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
208 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
3:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
13 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2021 16:59.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|