Startliste for Sigma Cup 2021 - Birkerød
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer
|
Indledende heat 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
1 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
GLADSAXE |
52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
2 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
HERLEV |
42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
3 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
HELSINGØR |
38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
4 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
HERLEV |
39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
5 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
VI39 |
47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
6 |
|
Anne-Maj Framke |
2008 |
ALLERØD |
54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer |
Indledende heat 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1 |
|
Anna Staal |
2009 |
BIRKERØD |
37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
2 |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
HELSINGØR |
37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
3 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
LYNGBY |
37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
4 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
SØLLERØD |
37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
LYNGBY |
37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
6 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
GLADSAXE |
38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer |
Indledende heat 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
LYNGBY |
36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
2 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
LYNGBY |
36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
3 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
HERLEV |
35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
4 |
|
Karla Rekling |
2008 |
BIRKERØD |
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
5 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
ALLERØD |
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
6 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
LYNGBY |
36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer |
Indledende heat 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
1 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
HORSENS |
34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
2 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
VI39 |
34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
3 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
HELSINGØR |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
4 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
LYNGBY |
33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
5 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
HERNING |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
6 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
LYNGBY |
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer |
Indledende heat 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
ALLERØD |
34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
2 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
LYNGBY |
34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
BIRKERØD |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
4 |
|
Wilma Berg |
2008 |
LYNGBY |
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
5 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
HERLEV |
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
6 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
BIRKERØD |
35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer |
Indledende heat 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
1 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
AGF |
34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
2 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
GLADSAXE |
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
3 |
|
Julie Olsen |
2008 |
HORSENS |
29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
4 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
SØLLERØD |
32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
5 |
|
Isabella Flach |
2008 |
ALLERØD |
34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
6 |
|
Alberte Stub |
2008 |
BIRKERØD |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2021 16:04.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|