Startliste for Regionsmesterskab Sjælland Nord
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Sjælland Nord 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland og Sigma Swim Allerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
76 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
10 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
120 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
27 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
75 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
117 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
98 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
124 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
123 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
87 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
148 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
67 |
|
Joachim Nyvang Thorngreen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
135 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
115 |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
140 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
129 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
128 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
164 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
90 |
|
Anders Rye Gefke |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
26 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
108 |
|
Cornelius Borgaard Bang |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
186 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
91 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
92 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
166 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
82 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
93 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
122 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
114 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
107 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
5 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
132 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
134 |
|
Vitus Skovbjerg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
101 |
|
William Stenå Pedersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
167 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
69 |
|
Mikkel Rasmussen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
74 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
16 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
23 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
180 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
154 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
150 |
|
Johan Schrøder |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
46 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
2 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
109 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
133 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
58 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2021 19:54.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|