Startliste for Regionsmesterskab Sjælland Syd
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland og Swim Team Taastrup |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
86 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
42 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
67 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
18 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
95 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
58 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
25 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
113 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
51 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
169 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
114 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
145 |
|
Carla Uhl |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
164 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
83 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
99 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
56 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
19 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
13 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
102 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
66 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
22 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
45 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
159 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
129 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
54 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
94 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
32 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
109 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
165 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
65 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
73 |
|
Isabella Høj Johansen |
2008 |
GTI - Greve |
DEN |
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
71 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
DEN |
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
24 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
127 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
47 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
151 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
4 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
166 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
139 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
144 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
76 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
DEN |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
161 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
181 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
74 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
DEN |
1:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
130 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
62 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
138 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
168 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
122 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
1:29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
17 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2021 12:45.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|