Program för Norrländska Mästerskapen
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 19/12 Klockan 09.00 (Insim kl. 07.30-08.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Härnösands Simhall |
Arrangör: |
Härnösands Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 dec 2021 till den 19 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Fjärilsim Damer
|
Heat 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
2 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
NJURUNDA |
3:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
3 |
|
Frida Florén |
2004 |
NJURUNDA |
2:47.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
NJURUNDA |
2:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
5 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
LULEÅ SS |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
6 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
SUNDSVALL |
3:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Fjärilsim Damer |
Heat 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
2 |
|
Anna Öberg |
2006 |
SUNDSVALL |
3:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
3 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
NJURUNDA |
2:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
4 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
SK ÄGIR |
2:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
5 |
|
Agnes Gustafsson |
2003 |
UMEÅ SS |
2:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
6 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
SK ÄGIR |
2:55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Fjärilsim Damer |
Heat 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
2 |
|
Wilja Edin |
2006 |
NJURUNDA |
3:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
3 |
|
Clara Bergh |
2004 |
NJURUNDA |
2:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
4 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
2:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
5 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
NJURUNDA |
2:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
6 |
|
Cajsa Waller |
2005 |
SKELLEFTEÅ |
2:49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
7 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
NJURUNDA |
3:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-14 18:48:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|