Startliste for Norrländska Mästerskapen
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lördag 18/12 Klockan 09.00 (Insim kl. 07.30-08.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Härnösands Simhall |
Arrangör: |
Härnösands Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 dec 2021 till den 19 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Herrar
|
Heat 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
3 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
HÄRNÖSAND |
3:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
4 |
|
Isak Norgren |
2009 |
SUNDSVALL |
3:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
5 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
SUNDSVALL |
3:30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Herrar |
Heat 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
2 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
SUNDSVALL |
2:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
3 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
SK ÄGIR |
2:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
4 |
|
Marcus Ålenius |
2001 |
SUNDSVALL |
2:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
5 |
|
Albin Svärd |
2007 |
SK ÄGIR |
2:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
6 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
NJURUNDA |
2:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
7 |
|
Simon Ryd |
2005 |
SUNDSVALL |
3:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Herrar |
Heat 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
2 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
UMEÅ SS |
2:49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
3 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
HUDIKSVALL |
2:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
4 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
SUNDSVALL |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
5 |
|
Felix Bengs Stattin |
2002 |
UMEÅ SS |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
6 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
SUNDSVALL |
2:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
7 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
HÄRNÖSAND |
3:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Herrar |
Heat 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
HÄRNÖSAND |
3:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
2 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
SUNDSVALL |
2:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
3 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
SUNDSVALL |
2:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
4 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
NJURUNDA |
2:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
5 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
UMEÅ SS |
2:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
6 |
|
Albin Östlund |
2004 |
SUNDSVALL |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
7 |
|
Carl Hansson |
2003 |
SUNDSVALL |
2:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-18 08:46:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|