Program för Norrländska Mästerskapen
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 18/12 Klockan 09.00 (Insim kl. 07.30-08.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Härnösands Simhall |
Arrangör: |
Härnösands Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 dec 2021 till den 19 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer
|
Heat 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
2 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
HÄRNÖSAND |
1:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
3 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
NJURUNDA |
1:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
4 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
SUNDSVALL |
1:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
NJURUNDA |
1:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
6 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
SK ÄGIR |
1:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Heat 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1 |
|
Fanny Landstedt Aldengren |
2006 |
LULEÅ SS |
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
NJURUNDA |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
3 |
|
Stina Koskenniemi |
2006 |
UMEÅ SS |
1:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
4 |
|
Isa Ekbladh |
2006 |
SUNDSVALL |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
5 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
SUNDSVALL |
1:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
6 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
SK ÄGIR |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
7 |
|
Saga Persson |
2003 |
NJURUNDA |
1:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Heat 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
1 |
|
Wilja Edin |
2006 |
NJURUNDA |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
2 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
NJURUNDA |
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
3 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
SK ÄGIR |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
NJURUNDA |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
5 |
|
Agnes Gustafsson |
2003 |
UMEÅ SS |
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
6 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
NJURUNDA |
1:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
7 |
|
Cajsa Waller |
2005 |
SKELLEFTEÅ |
1:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Heat 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
1 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
NJURUNDA |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
2 |
|
Bella Prytz |
2008 |
IKSU |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
3 |
|
Frida Florén |
2004 |
NJURUNDA |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
4 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
5 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
LULEÅ SS |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
6 |
|
Wilma Wendén |
2002 |
BUREÅ SS |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
7 |
|
Emelie Ohlin |
2003 |
UMEÅ SS |
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Heat 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
1 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
SK ÄGIR |
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
2 |
|
Julia Hellström |
2006 |
UMEÅ SS |
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
3 |
|
Clara Bergh |
2004 |
NJURUNDA |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
4 |
|
Ebba Hann |
2004 |
SK ÄGIR |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
5 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
NJURUNDA |
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
6 |
|
Elin Malmbeck |
2006 |
UMEÅ SS |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
7 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
NJURUNDA |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-18 08:45:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|