Startliste for Øst junior/senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag Indl. 9.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start liste |
|
Østdanske Junior/Senior kort 2021
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer
|
Indledende heat 1 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
54.39 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
2/12/2010 |
|
|
DEN |
53.17 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve, Danmark |
9/11/2017 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
3 |
|
Vincent Kay |
2006 |
HOLBÆK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
4 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
KØGE |
1:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
455 |
5 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
HOLBÆK |
1:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer |
Indledende heat 2 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
2 |
|
Mikkel Retbøll-Bauer |
2006 |
HØRSHOLM |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
3 |
|
Jacob Koch Larsen |
2006 |
HILLERØD |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
4 |
|
Noah Anker-Møller |
2006 |
ALLERØD |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
5 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
SVØMSK |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
6 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
TRITON B |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
7 |
|
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
HELSINGE |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer |
Indledende heat 3 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
1 |
|
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
ROSKILDE |
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
2 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
KVIK |
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
3 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
KALUNDBORG |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
4 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
ROSKILDE |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
HILLERØD |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
6 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
GENTOFTE |
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
7 |
|
Elias Jensen |
2006 |
HILLERØD |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
8 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
GLADSAXE |
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer |
Indledende heat 4 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
1 |
|
Philip Rindum |
2005 |
TRITON B |
1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
2 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
GENTOFTE |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
3 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
STT |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
434 |
4 |
|
Konrad Clausen |
2005 |
SVØMSK |
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
5 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI-GREVE |
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
6 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
STT |
1:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
7 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
HELSINGE |
1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
8 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
LYNGBY |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer |
Indledende heat 5 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
374 |
1 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
SØLLERØD |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
2 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
STT |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
3 |
|
Alfred Hausting Balslev Jørgensen |
2004 |
SØLLERØD |
1:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
4 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI-GREVE |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
5 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
GENTOFTE |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
6 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SK-SYD |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
7 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
SOLRØD |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
8 |
|
August Høy |
2005 |
NÆSTVED |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer |
Indledende heat 6 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
1 |
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
GTI-GREVE |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
2 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
GENTOFTE |
1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
3 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
BIRKERØD |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
4 |
|
William Studsgaard |
2004 |
TRITON B |
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
5 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
KØGE |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
388 |
6 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
VI39 |
1:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
7 |
|
Cornelius Olsen |
2005 |
FARUM |
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
8 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
NÆSTVED |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer |
Indledende heat 7 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
1 |
|
William Bogø Andersen |
2005 |
GLADSAXE |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
2 |
|
August Arup Neergaard |
2005 |
GENTOFTE |
1:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
3 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
HELSINGØR |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
4 |
|
Mikkel Roed |
2004 |
KØGE |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
5 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
HASLEV |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
6 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
GLADSAXE |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
7 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
GENTOFTE |
1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
8 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
HELSINGØR |
1:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer |
Indledende heat 8 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
1 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
HELSINGØR |
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
2 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
HOLBÆK |
1:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
3 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI |
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
4 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
NÆSTVED |
1:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
5 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
STT |
1:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
6 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI-TUNE |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
7 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
FR.SUND |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
8 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
NÆSTVED |
1:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer |
Indledende heat 9 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
1 |
|
Marcus Hiort |
2003 |
GLADSAXE |
1:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
2 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
SØLLERØD |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
3 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
SOLRØD |
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
4 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
TRITON B |
56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
5 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
HELSINGE |
58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
6 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
ALLERØD |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
7 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
KØGE |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI |
1:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer |
Indledende heat 10 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
2 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
TRITON B |
1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
3 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
GLADSAXE |
59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
4 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
FARUM |
56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
5 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
GLADSAXE |
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
6 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
SVØMSK |
59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
7 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
FARUM |
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
8 |
|
Anders Gaard |
2006 |
VI39 |
1:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer |
Indledende heat 11 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
1 |
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
SVØMSK |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
387 |
2 |
|
Sean Petersen |
2006 |
VI39 |
59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
3 |
|
David Arneskov |
2002 |
HOLBÆK |
58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
4 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
GENTOFTE |
55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
5 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
ALLERØD |
56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
6 |
|
Jakob Schmidt |
1999 |
HOLBÆK |
59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
7 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
LYNGBY |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
8 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
HILLERØD |
1:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 09:00.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|