Startliste for Madwave Challenge Ringsted Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
18 september 2021 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:12 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 september 2021 |
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
0977BH |
RINGSTED |
|
25m |
|
415 |
2 |
Rajmund Koska |
2003 |
0339AU |
SVØMSK |
|
25m |
|
428 |
3 |
Linus Paustian |
2010 |
1079AD |
RINGSTED |
|
25m |
2:03.71 |
342 |
4 |
Villads Westen Tingsted |
2011 |
1197AH |
SK-SYD |
|
25m |
1:56.50 |
214 |
5 |
William Schou |
2009 |
0951BA |
HASLEV |
|
25m |
2:00.00 |
59 |
6 |
Wiliam Kabat |
2008 |
0811AR |
RINGSTED |
|
25m |
2:04.57 |
70 |
7 |
Noah Sukkot |
2011 |
1161AH |
RINGSTED |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
1053AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:48.79 |
67 |
2 |
Gabriel Sukkot |
2009 |
0933BC |
RINGSTED |
|
25m |
1:41.32 |
326 |
3 |
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
0709AR |
SK-SYD |
|
25m |
1:37.82 |
294 |
4 |
Magnus Eckhardt |
2010 |
1071AG |
STT |
|
25m |
1:36.67 |
341 |
5 |
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
1051AE |
SK-SYD |
|
25m |
1:37.61 |
333 |
6 |
Viggo Rosenkilde Ebbe |
2010 |
1009AK |
SK-SYD |
|
25m |
1:40.15 |
63 |
7 |
David Sørensen |
2009 |
0923BB |
RINGSTED |
|
25m |
1:43.78 |
145 |
8 |
Hubert Nissen |
2011 |
1137AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:50.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
15 |
1 |
Gustav Brodersen Stibolt |
2009 |
0981BC |
RØNNE |
|
25m |
1:36.26 |
17 |
2 |
Tobias Teodore Ipsen |
2009 |
0969BC |
RØNNE |
|
25m |
1:35.80 |
13 |
3 |
Bertram Hallberg |
2009 |
0923AE |
RØNNE |
|
25m |
1:32.14 |
292 |
4 |
Otto Weber Folmann |
2009 |
0947BD |
STT |
|
25m |
1:31.96 |
12 |
5 |
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
0973AE |
RØNNE |
|
25m |
1:32.05 |
10 |
6 |
Filip Nielsen |
2010 |
1057AB |
RØNNE |
|
25m |
1:33.61 |
340 |
7 |
Kristoffer Slente |
2010 |
1011AK |
SK-SYD |
|
25m |
1:35.83 |
148 |
8 |
Lucas Bendtsen |
2010 |
1085AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:36.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
375 |
1 |
Lucas Madsen |
2009 |
0967BD |
VORDINGB |
|
25m |
1:29.62 |
330 |
2 |
Sebastian Kørup |
2007 |
0711AR |
SK-SYD |
|
25m |
1:28.91 |
150 |
3 |
Teodor Wichmann Meisner |
2009 |
0903AG |
NÆSTVED |
|
25m |
1:26.51 |
8 |
4 |
Christoffer Andersen |
2007 |
0727AL |
RØNNE |
|
25m |
1:25.60 |
30 |
5 |
Adam Hardt Andersen |
2008 |
0809AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:26.27 |
29 |
6 |
Elias Foss Larsen |
2008 |
0857AN |
RINGSTED |
|
25m |
1:28.53 |
27 |
7 |
Asmus Knudsen |
2006 |
0699AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:29.21 |
174 |
8 |
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
0909AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:29.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
323 |
1 |
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
0881AI |
SK-SYD |
|
25m |
1:18.57 |
24 |
2 |
Tristan Houman |
2008 |
0867AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:14.69 |
217 |
3 |
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
0893AE |
HASLEV |
|
25m |
1:13.76 |
258 |
4 |
Tobias Gundelach |
2002 |
0205AV |
STT |
|
25m |
1:12.39 |
234 |
5 |
Marius Sohnemann |
2007 |
0763AL |
HASLEV |
|
25m |
1:13.45 |
376 |
6 |
Thor Hoffgaard |
2006 |
0653AL |
VORDINGB |
|
25m |
1:14.19 |
189 |
7 |
Jonas Scheby Petersen |
2007 |
0759AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:15.04 |
187 |
8 |
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
0817AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:22.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
August Juul-Andersen |
2007 |
0777AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:11.47 |
141 |
2 |
Oliver Petersen |
2008 |
0899AA |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.06 |
135 |
3 |
Emil Lejbølle |
2007 |
0769AB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.99 |
327 |
4 |
Nicklas Hampe |
2004 |
0461AS |
SK-SYD |
|
25m |
1:08.33 |
268 |
5 |
Frederik Rasmussen |
2005 |
0531AF |
STT |
|
25m |
1:08.47 |
14 |
6 |
Laurits Erichsen |
2007 |
0717AI |
RØNNE |
|
25m |
1:09.91 |
278 |
7 |
William Bugge |
2008 |
0899AC |
STT |
|
25m |
1:10.70 |
222 |
8 |
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
0657AK |
HASLEV |
|
25m |
1:12.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
408 |
1 |
Viktor Kristiansen |
2006 |
0661AP |
SVØMSK |
|
25m |
1:05.03 |
179 |
2 |
Jonas Rask |
2006 |
0605AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:04.71 |
221 |
3 |
Laurits Thøfner |
2004 |
0417AM |
HASLEV |
|
25m |
1:04.37 |
106 |
4 |
Aksel Bryde Jørgensen |
2005 |
0569AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:03.63 |
249 |
5 |
William F. Pilgaard |
2006 |
0677AD |
STT |
|
25m |
1:03.93 |
186 |
6 |
Mutasem Ahmad |
2001 |
0187AT |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:04.38 |
247 |
7 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
STT |
|
25m |
1:05.03 |
257 |
8 |
Jonathan Skadhauge |
2005 |
0509AE |
STT |
|
25m |
1:07.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Emil Olsen |
2006 |
0689AD |
STT |
|
25m |
1:02.88 |
366 |
2 |
Frederik Miland |
2005 |
0553AQ |
VORDINGB |
|
25m |
1:01.12 |
338 |
3 |
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
0585AJ |
SK-SYD |
|
25m |
1:00.33 |
270 |
4 |
Alexander Oxenbøll |
2006 |
0669AL |
STT |
|
25m |
1:00.02 |
19 |
5 |
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
RINGSTED |
|
25m |
1:00.09 |
20 |
6 |
Victor Hemmingsen |
2006 |
0607AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:00.87 |
373 |
7 |
William Larsen |
2006 |
0611AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:01.27 |
39 |
8 |
Kristian Slott Rasmussen |
2004 |
0425AK |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Morten Broni Simonsen |
2005 |
0521AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
59.68 |
245 |
2 |
Patrick S. Hansen |
2000 |
0089AT |
STT |
|
25m |
59.37 |
265 |
3 |
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
0487AE |
STT |
|
25m |
58.93 |
261 |
4 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
STT |
|
25m |
58.25 |
397 |
5 |
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
0549AB |
SVØMSK |
|
25m |
58.55 |
18 |
6 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
RINGSTED |
|
25m |
59.32 |
169 |
7 |
Patrick Skov Vinding |
2005 |
0583AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
59.55 |
254 |
8 |
Simon Hejbroch |
2006 |
0633AE |
STT |
|
25m |
59.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
25m |
57.67 |
227 |
2 |
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
0581AH |
HASLEV |
|
25m |
57.16 |
272 |
3 |
Sune Vergmann |
2005 |
0595AH |
STT |
|
25m |
56.76 |
40 |
4 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
RINGSTED |
|
25m |
56.53 |
115 |
5 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
56.54 |
218 |
6 |
Viktor Eibye |
2001 |
0175AS |
HASLEV |
|
25m |
56.88 |
21 |
7 |
Zacharias Houman |
2006 |
0615AG |
RINGSTED |
|
25m |
57.21 |
372 |
8 |
Rasmus Capion |
2005 |
0505AH |
VORDINGB |
|
25m |
57.82 |
|
|
Heat 11 (13) (Årg. 2009-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
STT |
|
25m |
1:20.93 |
204 |
2 |
Benjamin K Olesen |
2011 |
1131AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:18.64 |
130 |
3 |
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
0905AG |
NÆSTVED |
|
25m |
1:15.49 |
316 |
4 |
Mikkel Stabell |
2009 |
0951AF |
SK-SYD |
|
25m |
1:14.04 |
324 |
5 |
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
0923BC |
SK-SYD |
|
25m |
1:14.89 |
284 |
6 |
Jakob Hansen |
2009 |
0987AE |
STT |
|
25m |
1:17.09 |
406 |
7 |
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
0931AF |
SVØMSK |
|
25m |
1:19.00 |
177 |
8 |
Sander Y Hansen |
2009 |
0913AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:24.66 |
|
|
Heat 12 (13) (Årg. 2007-2008) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
Asger Friis Justesen |
2008 |
0831AC |
VORDINGB |
|
25m |
1:08.02 |
321 |
2 |
Felix Frederiksen |
2007 |
0793AM |
SK-SYD |
|
25m |
1:07.20 |
318 |
3 |
Dion Veliqi |
2008 |
0843AI |
SK-SYD |
|
25m |
1:05.65 |
104 |
4 |
Sebastian Aunt |
2007 |
0747AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:02.49 |
286 |
5 |
Lukas Hitlev |
2007 |
0707AL |
STT |
|
25m |
1:02.65 |
334 |
6 |
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
0841AG |
SK-SYD |
|
25m |
1:06.36 |
190 |
7 |
David Stoklund |
2008 |
0811AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:07.57 |
140 |
8 |
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
0873AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.64 |
|
|
Heat 13 (13) (Årg. 1923-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
STT |
|
25m |
56.24 |
120 |
2 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
54.68 |
267 |
3 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
STT |
|
25m |
54.39 |
395 |
4 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SVØMSK |
|
25m |
53.63 |
337 |
5 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
25m |
53.87 |
116 |
6 |
Hjalte Petersen |
2004 |
0443AO |
NÆSTVED |
|
25m |
54.53 |
336 |
7 |
Ole Hovmand |
2003 |
0345AH |
SK-SYD |
|
25m |
54.96 |
124 |
8 |
Petar Trkulja |
2006 |
0645AB |
NÆSTVED |
|
25m |
56.26 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
18 september 2021 |
Licens til Ringsted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:12 |
|