Ohjelma Wadköpingsdoppet 2021
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Lördag 25/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 26 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Bröstsim Damer A-B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A 17 oä |
1:08.18 |
|
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås SS (SWE) |
Örebro (SWE) |
2018-09-22 |
|
|
B 15-16 |
1:09.41 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro SA (SWE) |
Örebro (SWE) |
2018-09-22 |
|
|
|
|
17-99 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
301 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
SWE |
1:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
468 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
426 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
407 |
|
Tilda Hilbert |
2004 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
1:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
427 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
172 |
|
Lena Årebo |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
363 |
|
Alva Olsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
362 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
217 |
|
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
174 |
|
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
223 |
|
Anya Chen |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
359 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
510 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
250 |
|
Hilma Broden |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
360 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
15-16 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
28 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
75 |
|
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
477 |
|
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
65 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
159 |
|
Sofia Wallin |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
122 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
SWE |
1:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
296 |
|
Agnes Carlsson-Djerf |
2006 |
Skövde Simsällskap |
SWE |
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
32 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
125 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
SWE |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
79 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
26 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
156 |
|
Elsa Björnholm |
2006 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
322 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
1:22.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
168 |
|
Moa Olehag-Fornander |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:23.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
324 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
18 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
SWE |
1:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
410 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:26.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
511 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
532 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
257 |
|
Tuva Lovinge |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
507 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
20 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
SWE |
1:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
177 |
|
Alice Johansson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
2 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
3 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
209 |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
Simsällskapet Mora |
SWE |
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
9 |
|
Stella Malm |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
290 |
|
Enya Söderlund |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
6 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
255 |
|
Ronja Flanagan |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
460 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
242 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
287 |
|
Maja Sundvik |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
523 |
|
Ayda Kayedpour |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
SWE |
1:53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
114 |
|
Hanna Halldorf |
2006 |
Kungälvs Simsällskap |
SWE |
1:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 18:00:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|