Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2021
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simstadion Brottet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & SK Laxen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 jun 2021 till den 4 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
27.80 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS (SWE) |
Borås (SWE) |
2017-06-30 |
|
|
SJ |
28.74 |
|
Michelle Coleman |
1993 |
Täby S (SWE) |
Norrköping (SWE) |
2012-06-28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
2 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK TRITON |
32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
3 |
|
Alice Persson |
2003 |
HS |
31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
4 |
|
Tilde Morin |
2002 |
SK LAXEN |
31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
5 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
6 |
|
Hannah Fritz |
2003 |
SK LAXEN |
31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
1 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
NJURUNDA |
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
|
Hildur Andersson |
2005 |
HS |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
3 |
|
Clara Steen |
2003 |
SJÖBO SS |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
4 |
|
Frida Florén |
2004 |
NJURUNDA |
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
5 |
|
Joline Bakken |
2005 |
KARLSTAD |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
6 |
|
Alicia Johansson |
2003 |
HS |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
7 |
|
Leija Johansson Junttila |
2006 |
MOTALA SS |
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
8 |
|
Viktoria Dellhede |
2003 |
LANDSKRONA |
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
1 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
SKK |
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
615 |
2 |
|
Isabella Nilsson |
2008 |
POSEIDON |
31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
478 |
3 |
|
Sofia Abrahamsson |
2005 |
UDDEVALLA |
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
469 |
4 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
ÖSA |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
5 |
|
Emelie Ek-Wärn |
2004 |
LANDSKRONA |
30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
487 |
6 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
TRELLEBORG |
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
7 |
|
Emilia Rönningdal |
2002 |
S 71 |
31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
8 |
|
Thilde Smedbäck |
2004 |
LASS |
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
1 |
|
Hilda Linné |
2000 |
LASS |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
2 |
|
Anna Miram |
1999 |
VÄSBY SS |
30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
3 |
|
Isabella Revstedt |
2001 |
SK RAN |
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
4 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
MKK |
30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
474 |
5 |
|
Alice Velden |
2005 |
SS04 |
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
6 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
SÖDERTÖRN |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
7 |
|
Mellie Wijk |
2002 |
SK LAXEN |
30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
8 |
|
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
SK NEPTUN |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
1 |
|
Miranda Arvidsson |
1998 |
KALMAR SS |
30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
2 |
|
Vera Karlsson |
2003 |
LASS |
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
3 |
|
Magdalena Kuras |
1988 |
MKK |
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
4 |
|
Alma Thormalm |
1996 |
JÖNKÖPING |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
5 |
|
Trine Forss |
2003 |
JÖNKÖPING |
29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
6 |
|
Julia Stenhård |
2000 |
HS |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
7 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
MKK |
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
8 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-01 13:03:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|