Program for SM/Para-SM/JSM (50m) 2021
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simstadion Brottet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & SK Laxen |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 jun 2021 till den 4 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
200m Bröstsim Damer Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
468 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
323 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
SWE |
2:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
156 |
|
Moa Bergdahl |
2003 |
Simklubben Laxen |
SWE |
2:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
327 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
45 |
|
Telma Maltesjö |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
59 |
|
Alva Landälv |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
271 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
491 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
380 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
8 |
|
Sally Olsson |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
2:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
34 |
|
Thea Dahlqvist |
2003 |
Simklubben Hajen |
SWE |
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
432 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
217 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
125 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
2:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
348 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
346 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
425 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
282 |
|
Ebba Holgersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
412 |
|
Stella Warborn |
2003 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
2:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
275 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
413 |
|
Cornelia Almqvist |
2002 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
2:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
479 |
|
Marit Cuperus |
2002 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
2:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
517 |
|
Sigurjona Ragnheidardottir |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
482 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
2:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
131 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
261 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
109 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
393 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
2:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
260 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
203 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
526 |
|
Agnes Alm |
2006 |
S 71 |
SWE |
2:45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
122 |
|
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
2:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-24 01:21:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|