Program för ÅSS Race 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 (eftermiddag)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ulricehamn simhall |
Arrangör: |
Åsundens simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 okt 2021 till den 2 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, 10år o äldre
|
Final 1 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
2 |
|
Holger Johansson |
2010 |
KARLSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
3 |
|
Gustav Zetterlund |
2008 |
S02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
4 |
|
Ante Karlsson Bender |
2006 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, 10år o äldre |
Final 2 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
2 |
|
Alvin Eriksson |
2008 |
SKENE SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
3 |
|
Leo Arveskär |
2008 |
ÅSUNDEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
4 |
|
Jacob Orreving |
2011 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
5 |
|
Cornelis Bäckström |
2009 |
KARLSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, 10år o äldre |
Final 3 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
1 |
|
Valdemar Johansson |
2011 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
2 |
|
Melvin Lindgren |
2009 |
ÅSUNDEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Theo Falkenberg |
2009 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
4 |
|
Alexander Enquist |
2009 |
FALKÖPING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Alexander Turchina |
2010 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
6 |
|
Gabriel Sabo |
2011 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, 10år o äldre |
Final 4 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
1 |
|
Oscar Schelin |
2009 |
KARLSBORG |
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
2 |
|
Benjamin Jonsson |
2009 |
ELFSBORG |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
3 |
|
Joel Nordin |
2011 |
ELFSBORG |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
4 |
|
Viggo Thomas |
2011 |
ELFSBORG |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
5 |
|
Valdemar Benjaminsson |
2009 |
SKENE SIM |
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
6 |
|
Lias Lindvall |
2009 |
VARBERG |
1:15.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, 10år o äldre |
Final 5 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1 |
|
Hjalmar Hägg |
2010 |
ANDERSTORP |
55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
2 |
|
Theodor Wickström |
2011 |
ELFSBORG |
53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
3 |
|
Nabil Kayal |
2009 |
VARBERG |
53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
4 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
KARLSBORG |
53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
5 |
|
Isak Henly |
2009 |
ELFSBORG |
54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
6 |
|
André Blomdahl |
2010 |
VARBERG |
57.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, 10år o äldre |
Final 6 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
1 |
|
Isac Sundèn Falander |
2010 |
ELFSBORG |
52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
2 |
|
Olof Nihlén |
2008 |
S02 |
51.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
3 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
ELFSBORG |
51.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
4 |
|
Sean Hjelm |
2009 |
ELFSBORG |
51.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
5 |
|
Oliver Axelsson |
2009 |
ELFSBORG |
52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
6 |
|
Arian Tahmasebi |
2009 |
ELFSBORG |
53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, 10år o äldre |
Final 7 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
1 |
|
Elias Linder |
2009 |
FALKÖPING |
51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
2 |
|
Hassan Haydar |
2008 |
SK 1970 |
48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
3 |
|
Vinston Åsén |
2007 |
SKENE SIM |
47.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
4 |
|
Ture Gunnarsson |
2008 |
SK 1970 |
48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
5 |
|
August Andersson |
2010 |
VARBERG |
49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
6 |
|
Erdi Gosalci |
2010 |
FALKÖPING |
51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, 10år o äldre |
Final 8 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1 |
|
Sigge Fredriksson |
2009 |
ELFSBORG |
47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
2 |
|
Joel Bjärsholm |
2009 |
ANDERSTORP |
45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
3 |
|
Albert Karlsson |
2007 |
S02 |
44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Oscar Sabo |
2008 |
ELFSBORG |
45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
5 |
|
Fabian Petersson |
2009 |
SK 1970 |
46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
6 |
|
Vilmer Malmström-Jorwén |
2008 |
SK 1970 |
47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, 10år o äldre |
Final 9 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
1 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
SK ALINGSÅ |
43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
2 |
|
Philip Hansson |
2007 |
ELFSBORG |
41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
3 |
|
Samuel Kapitanov |
2010 |
ELFSBORG |
41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
4 |
|
Max Lind |
2007 |
FALKÖPING |
41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
5 |
|
Simon Magnerfelt |
2005 |
FALKÖPING |
42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
6 |
|
Adam Ellison |
2008 |
S02 |
44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, 10år o äldre |
Final 10 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
1 |
|
Eddie Eriksson |
2009 |
SK 1970 |
39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
2 |
|
Sebastian Jönsson |
2003 |
ÅSUNDEN |
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
3 |
|
Kristoffer Grönhaug |
2002 |
ÅSUNDEN |
38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
4 |
|
Tony Kerman |
2005 |
ANDERSTORP |
38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
5 |
|
Walter Jerling |
2007 |
S02 |
39.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
6 |
|
Lukas Olofsson |
2006 |
S02 |
40.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, 10år o äldre |
Final 11 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
1 |
|
Jonas Shafie |
2006 |
S02 |
37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
2 |
|
Max Lidbom |
2004 |
ELFSBORG |
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
3 |
|
Linus Olofsson |
2003 |
S02 |
32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
4 |
|
Alex Karlsson |
2004 |
FALKÖPING |
34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
5 |
|
Axel Hägg |
2007 |
ANDERSTORP |
36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
6 |
|
Leon Larsson |
2005 |
SK 1970 |
37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-02 11:13:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Åsundens Simsällskap |
|
|
|
|