2022-07-02   07:06:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för ÅSS Race 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 (förmiddag)

Document
Heatlista
ÅSS Race 2021
Plats: Ulricehamn simhall Arrangör: Åsundens simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 okt 2021 till den 2 okt 2021
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre
Final 1 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:30
Anm tid
Start ca:
1
104 2 Megi Mustafa 2009 ELFSBORG
285 3 Liv Pihlgren 2011 ÅSUNDEN
62 4 Alva Berglund 2009 ELFSBORG
5
6
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 2 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:32
163 1 Sara Wickberg 2011 S02
127 2 Maja Sundberg 2009 FALKÖPING
268 3 Olivia Nyström 2011 ALINGSÅS
10 4 Lina Benkel 2011 ALINGSÅS
28 5 Elvira Andersson 2010 ANDERSTORP
160 6 Lily Carlstöm Lund 2009 S02
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 3 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:34
147 1 Clara Brask Bilen 2008 S02
58 2 Elisabeth Henly 2011 ELFSBORG
59 3 Emilia Sundquist 2010 ELFSBORG
278 4 Petronella Persson 2009 ÅSUNDEN
152 5 Anna Cicmil 2009 S02
224 6 Moa Walo 2009 SKÖVDE SS
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 4 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:36
220 1 Erna Golic 2006 SKÖVDE SS
39 2 Astrid Treptow 2010 ANDERSTORP
37 3 Ella Malm 2009 ANDERSTORP 1:58.52
198 4 Wilma Lindberg Fors 2009 SK 1970
38 5 Alice Lindsten 2009 ANDERSTORP
68 6 Klara Asphäll 2009 ELFSBORG
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 5 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:39
97 1 Kordelia Fattahiyeh Nord 2009 ELFSBORG 1:44.65
56 2 Alva Jinnedal 2010 ELFSBORG 1:43.02 L
92 3 Jonna Engstrand 2011 ELFSBORG 1:41.58
136 4 Agnes Johansson 2007 KARLSBORG 1:42.15
94 5 Tuva Skoglind 2011 ELFSBORG 1:44.16 L
162 6 Julia Holmqvist 2011 S02 1:47.88 L
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 6 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:41
265 1 Alva Paterson Lundell 2011 SK ALINGSÅ 1:39.94
49 2 Sanna Bodeklint 2008 ELFSBORG 1:35.63
90 3 Alva Dahlqvist 2009 ELFSBORG 1:34.38
6 4 Judith Petersson 2009 ALINGSÅS 1:34.47
138 5 Hanna Martinsson 2006 KARLSBORG 1:37.77
287 6 Alice Brunbäck 2010 ÅSUNDEN 1:41.45
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 7 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:43
Anm tid
Start ca:
108 1 Penny Norrlander 2010 ELFSBORG 1:33.67
155 2 Ester Negretti 2008 S02 1:31.35 L
121 3 Arielle Källgren 2007 FALKÖPING 1:31.07
249 4 Amanda Ronnby 2007 ÅSUNDEN 1:31.26
256 5 Elsa Pettersson 2011 SK ALINGSÅ 1:32.26
47 6 Elsa Skantz 2007 ELFSBORG 1:33.84
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 8 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:45
201 1 Agnes Emanuelsson 2008 SK 1970 1:28.74 L
149 2 Kara Mary Anne Brorson 2009 S02 1:27.60 L
245 3 Iris Sternryd 2011 VARBERG 1:27.23 L
132 4 Tindra Skogfält 2007 KARLSBORG 1:27.42
219 5 Emilia Svensson 2008 SKÖVDE SS 1:28.36
238 6 Alice Carlqvist 2007 VARBERG 1:29.04
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 9 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:48
110 1 Vera Strömberg 2010 ELFSBORG 1:25.22 L
243 2 Molly Bengtsson 2010 VARBERG 1:25.10 L
126 3 Alicia Nyberg 2009 FALKÖPING 1:23.53
242 4 Sara Hakopian 2009 VARBERG 1:23.91
240 5 Alma Göransson 2007 VARBERG 1:25.10
200 6 Agnes Abrahamsson 2009 SK 1970 1:26.73 L
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 10 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:50
263 1 Majken Malmvall 2009 SK ALINGSÅ 1:22.34
187 2 Filippa Halvardsson 2007 S02 1:20.76
151 3 Natalie Dahlberg 2006 S02 1:20.23
82 4 Nora Larsen Valkama 2009 ELFSBORG 1:20.64
150 5 Maja Dahlgren 2007 S02 1:21.71
241 6 Fina Rolofsson 2009 VARBERG 1:22.84 L
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 11 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:52
29 1 Ellen Kemper 2007 ANDERSTORP 1:19.30
183 2 Anna-Maria Al Khoury 2008 S02 1:18.42 L
41 3 Edith Skogh 2008 ELFSBORG 1:17.93
109 4 Tilda Flyckt 2010 ELFSBORG 1:18.18
21 5 Sofia Alwin 2005 ALINGSÅS 1:19.29
44 6 Gabriella Jonsson 2008 ELFSBORG 1:19.49
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 12 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:54
181 1 Lilian Werner 2008 S02 1:17.67
223 2 Moa Lindåse 2005 SKÖVDE SS 1:16.47 L
46 3 Magdalena Ödman 2008 ELFSBORG 1:16.10
148 4 Ida Jacobsson 2007 S02 1:16.37 L
30 5 Ebba Kemper 2004 ANDERSTORP 1:17.51
266 6 Ida Berlin 2009 SK ALINGSÅ 1:17.87
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 13 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:56
Anm tid
Start ca:
228 1 Leia Kayal 2010 VARBERG 1:16.05 L
227 2 Vanja Emanuelsson Fransson 2005 SKÖVDE SS 1:15.06
188 3 Alice Killius 2007 S02 1:13.48
254 4 Ronja Kylen 2009 SK ALINGSÅ 1:15.01
257 5 Mira Löfgren 2005 SK ALINGSÅ 1:15.44 L
239 6 Stella Förstberg 2007 VARBERG 1:16.10 L
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 14 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:57
166 1 Amanda Nordberg 2008 S02 1:12.48 L
31 2 Klara Tallbäck 2003 ANDERSTORP 1:11.37
78 3 Enna Karanovic 2006 ELFSBORG 1:11.01
119 4 Lisa Karlén 2005 FALKÖPING 1:11.35
168 5 Ella Pettersson 2007 S02 1:12.29 L
118 6 Clara Jonsson 2006 FALKÖPING 1:12.91
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 15 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:59
165 1 Alice Wickberg 2007 S02 1:10.17 L
80 2 Saga Nikumaa 2004 ELFSBORG 1:09.78
32 3 Agnes Torén 2003 ANDERSTORP 1:08.81
25 4 Ida Robertsson 2007 ANDERSTORP 1:09.27
79 5 Amalia Ödman 2005 ELFSBORG 1:09.98
45 6 Clara Hansson 2009 ELFSBORG 1:10.72
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 16 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:01
81 1 Teddie Esborn 2003 ELFSBORG 1:08.50
236 2 Ebba Johansson 2009 VARBERG 1:07.87 L
283 3 Elly Sjöberg 2005 ÅSUNDEN 1:07.30
100 4 Elsa Berge Kleber 2004 ELFSBORG 1:07.84
260 5 Daniela Borg 2007 SK ALINGSÅ 1:08.26
122 6 Filippa Lind 2004 FALKÖPING 1:08.63
Gren 1, 100m Frisim Damer, 10år o äldre Final 17 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:03
87 1 Nellie Siversjö 2006 ELFSBORG 1:05.42
178 2 Tova Axelsson 2007 S02 1:03.34
171 3 Louise Ahlstedt 2008 S02 1:03.02
117 4 Julia Jonsson 2004 FALKÖPING 1:03.02
105 5 Hannah Lilja 2004 ELFSBORG 1:04.34
196 6 Filippa Fritzson 2005 SK 1970 1:07.19
2021-10-01 13:28:07 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Åsundens Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner