2021-08-04   10:09:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for DMJ-K Piger

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

lørdag 09.30

29_S
Lb 29, 200m Brystsvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 03-11-2018 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
111  Schulze Nele  2004  HADERSLEV  0492AH  25 m  2:30.28   
144  Andersen Amalie Staghj  2004  ESBJERG  0466AK  25 m  2:31.10   
198  Jung Mathilda Hyldal  2004  TRITON B  0414AM  25 m  2:31.39   
72  Nddekr Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  2:34.58   
233  Hjort Eva  2004  SKOVBAKKEN  0452AE  25 m  2:35.60   
17  Holstein Mette  2005  SILKEBORG  0552AI  25 m  2:35.87   
220  Hansen Maria Bebe  2004  VEJLE  0482AG  25 m  2:37.37   
150  Olesen Amanda Busk  2005  ESBJERG  0558AH  25 m  2:38.30   
164  Bager Mathilde  2005  AALBORG  0524AN  25 m  2:38.35   
10  37  Hemmelff Olivia  2006  RINGE  0648AK  25 m  2:38.39   
11  60  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  2:39.19   
12  26  Frydendahl Mille  2006  ALLERD  0684AB  25 m  2:39.57   
13  228  Forsberg Dicte Skov  2004  VIBORG  0466AM  25 m  2:39.75   
14  108  Frch Caroline Villum  2005  HELSINGR  0502AG  25 m  2:40.89   
15  Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m  2:40.97   
16  237  Sndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  25 m  2:42.39   
17  152  Asmussen Mathilde Thy  2004  DELTA  0426AT  25 m  2:43.32   
18  25  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERD  0594AE  25 m  2:43.99   
19  225  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  2:44.07   
20  39  Pedersen Kristine Kipper  2004  NYBORG  0494AV  25 m  2:45.48   
21  21  Hjberg Asta  2005  BIRKERD  0546AB  25 m  2:45.73   
22  222  Usinger Laika  2006  VEST  0636AV  25 m  2:46.49   
23  65  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HVIDOVRE  0638AB  25 m  2:46.83   
24  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRD  0548AJ  25 m  2:46.84   
25  224  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  2:47.30   
26  216  Holme Sofie Dyg  2005  VEJLE  0598AO  25 m  2:48.36   
27  87  Hedegaard Julie Kvolbk  2006  HOBRO  0658AV  25 m  2:48.45   
28  217  Windfeld Ann-Katrine  2006  VEJLE  0634AD  25 m  2:48.55   
29  107  Weber Johanne  2005  HELSINGR  0574AH  25 m  2:48.97   
30  229  Vingborg Elisabeth  2005  VIBORG  0526AL  25 m  2:49.22   
31  114  Englev Elisabeth Augusta  2006  GTI-GREVE  0604AE  25 m  2:49.57   
32  146  hlenschlger Emilie  2006  ESBJERG  0652AC  25 m  2:49.63   
33  129  Roos Henriette  2006  GLADSAXE  0602AB  25 m  2:49.64   
34  156  Jakobsen Sofie Hjorth  2005  BJERRE HER  0586AO  25 m  2:49.76   
35  48  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  2:50.10   
36  46  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  2:50.12   
37  149  Jensen Marie  2005  ESBJERG  0516AO  25 m  2:50.27   
38  116  Clausen Lrke Marie  2005  GTI-GREVE  0504AE  25 m  2:50.55   
39  207  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  2:50.77   
40  210  Rasmussen Johanna  2006  MK 31  0632AG  25 m  2:50.82   
41  76  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  2:51.51   
42  35  Mols Christine  2006  RINGE  0692AO  25 m  2:51.92   
43  99  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  25 m  2:52.05   
44  226  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  2:52.60   
45  159  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  25 m  2:52.67   
46  126  Bartels Maja Damkjr  2006  GLADSAXE  0656AL  25 m  2:52.86   
47  190  Sakic Selma Nygreen  2006  S 68  0662AS  25 m  2:53.26   
48  242  Toft Annette  2006  SLAGELSE  0672AC  25 m  2:53.32   
49  117  Pedersen Sarah Ankjr  2006  GTI-GREVE  0686AJ  25 m  2:54.25   
50  41  Juul Freja  2006  NSTVED  0656AF  25 m  2:55.81   
51  154  Harpth Stella  2006  BRDSTRUP  0656AH  25 m  2:58.23   
52  81  Schousboe Rosa Marie  2005  HORSENS  0578AJ  25 m  3:02.06   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner