2021-08-04   10:16:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for DMJ-K Piger

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

lørdag 09.30

Seedede heat Lb 24
Seedede heat 
 
  Stvne navn  DMJ Kortbane Piger    Udskriftsdato  04 december 2020   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:09   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  03 december 2020         
 
 
 
Lb 24, 200m Frisvmning Damer  Finaler (9) 
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
189  Matilde Thirup  2005  0536AL  S 68    25m  2:24.42 
165  Alma Bach Larsen  2006  0674AR  AALBORG    25m  2:22.36 
193  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  2:24.22 
Clara Hejndorff Bgsted  2006  0626AO  PINGVINEN    25m  2:31.38 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
118  Sabrina Meldgaard Pej  2006  0626AJ  GTI-GREVE    25m  2:19.40 
176  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  STT    25m  2:16.68 
13  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRD    25m  2:16.56 
79  Clara Matilde Carstensen  2004  0436AP  HORSENS    25m  2:16.68 
124  Jasmine Lkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  2:19.20 
213  Maja Zastrojevic  2006  0646AE  MK 31    25m  2:19.62 
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
244  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m  2:15.89 
53  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    25m  2:15.03 
93  Athena Haugsted Pihl  2006  0652AA  HILLERD    25m  2:14.84 
202  Tilde Se Bach  2005  0524AH  THISTED    25m  2:14.98 
171  Caroline Lrke Hyltoft  2006  0678AO  AALBORG    25m  2:15.38 
139  Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    25m  2:15.90 
               

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
250  Sofie Kruse Rasmussen  2005  0502AQ  ST-NEPTUN    25m  2:13.74 
203  Josefine Arbo Srensen  2004  0446AD  GTI-TUNE    25m  2:13.50 
28  Caroline Bach Mindested  2005  0592AF  ALLERD    25m  2:13.16 
20  Caroline Sofie Aagaard  2005  0526AE  BIRKERD    25m  2:13.33 
30  Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERD    25m  2:13.54 
155  Katrine Stoltenhoff  2006  0672AM  BRDSTRUP    25m  2:14.21 
               

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
32  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  2:12.60 
115  Julie Liv Madsen  2006  0682AB  GTI-GREVE    25m  2:12.29 
143  Tiana Mescher  2004  0458BE  ESBJERG    25m  2:11.76 
175  Annika Khn  2005  0596AK  STT    25m  2:12.09 
172  Frida Hagstrup Vesterlund  2004  0464AI  AALBORG    25m  2:12.34 
89  Rikke Friis Kanstrup  2006  0634AR  HEI    25m  2:12.65 
               

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
122  Amalie Brammer Krgaard  2004  0418AH  GLADSAXE    25m  2:11.21 
192  Ellen Jensen  2005  0546AF  SNDERBORG    25m  2:10.71 
218  Aurelia Pedersen  2004  0414AA  VEJLE    25m  2:10.03 
169  Emma Kutsko Jensen  2004  0458AO  AALBORG    25m  2:10.54 
83  Stine Bendixen Nissen  2004  0406AS  HORSENS    25m  2:10.81 
223  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    25m  2:11.27 
               

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
66  Lrke Dann-Nielsen  2005  0552AL  HVIDOVRE    25m  2:09.75 
134  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    25m  2:09.50 
69  Coco Li Fuhrmann  2006  0678AC  HOVEDSTAD    25m  2:08.28 
50  Fiona Andrea Have  2004  0402AG  LYNGBY    25m  2:09.33 
23  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERD    25m  2:09.70 
230  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    25m  2:10.03 
               

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
247  Emilia C. R. Olsen  2004  0424AO  KVIK    25m  2:07.77 
27  Andrea Lindberg Vede  2006  0644AC  ALLERD    25m  2:07.21 
102  Caroline Trjgaard  2005  0566AH  HELSINGR    25m  2:06.42 
Mia West  2006  0632AY  ESBJERG    25m  2:06.44 
105  Mathilde Maria Thorsen  2004  0484AI  HELSINGR    25m  2:07.45 
142  Ss Freund  2004  0454AG  ESBJERG    25m  2:07.89 
               

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
44  Martha Bjerg  2004  0454AK  LYSENG    25m  2:06.26 
34  Anna Rnn  2005  0552AD  RINGE    25m  2:05.91 
197  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  2:01.87 
170  Fenja Romanski  2005  0598AH  AALBORG    25m  2:05.21 
45  Nanna Langvad  2005  0512BA  LYSENG    25m  2:06.12 
74  Caroline Wiuff Jensen  2004  0492AD  HOVEDSTAD    25m  2:06.39 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 december 2020 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  18:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner