2021-08-06   05:21:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for DMJ-K Piger

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Seedede heat Lb 7
Seedede heat 
 
  Stvne navn  DMJ Kortbane Piger    Udskriftsdato  02 december 2020   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  03 december 2020         
 
 
 
Lb 7, 100m Brystsvmning Damer  Finaler (11) 
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:06.73 2019-10-31 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
210  Johanna Rasmussen  2006  0632AG  MK 31    25m  1:21.04 
129  Henriette Roos  2006  0602AB  GLADSAXE    25m  1:20.61 
116  Lrke Marie Clausen  2005  0504AE  GTI-GREVE    25m  1:20.83 
84  Anna Bach  2006  0694AF  HOLSTEBRO    25m  1:21.21 
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
154  Stella Harpth  2006  0656AH  BRDSTRUP    25m  1:20.20 
163  Luanna Russo  2006  0604AM  AALBORG    25m  1:19.90 
65  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  0638AB  HVIDOVRE    25m  1:19.74 
41  Freja Juul  2006  0656AF  NSTVED    25m  1:19.84 
156  Sofie Hjorth Jakobsen  2005  0586AO  BJERRE HER    25m  1:20.02 
242  Annette Toft  2006  0672AC  SLAGELSE    25m  1:20.36 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
35  Christine Mols  2006  0692AO  RINGE    25m  1:19.12 
234  Freja Krjgaard Olesen  2005  0506AP  SKOVBAKKEN    25m  1:19.01 
217  Ann-Katrine Windfeld  2006  0634AD  VEJLE    25m  1:18.82 
87  Julie Kvolbk Hedegaard  2006  0658AV  HOBRO    25m  1:18.99 
48  Nina Katrine N. Nissen  2006  0656AJ  LYNGBY    25m  1:19.09 
190  Selma Nygreen Sakic  2006  0662AS  S 68    25m  1:19.42 
               

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
222  Laika Usinger  2006  0636AV  VEST    25m  1:18.50 
126  Maja Damkjr Bartels  2006  0656AL  GLADSAXE    25m  1:18.34 
229  Elisabeth Vingborg  2005  0526AL  VIBORG    25m  1:18.22 
159  Karoline Hansfort  2006  0668AM  AGF    25m  1:18.26 
10  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRD    25m  1:18.40 
216  Sofie Dyg Holme  2005  0598AO  VEJLE    25m  1:18.68 
               

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
248  Ida-Marie Nrgaard  2005  0596AG  FR.VRK    25m  1:18.18 
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  0548AJ  SOLRD    25m  1:18.14 
172  Frida Hagstrup Vesterlund  2004  0464AI  AALBORG    25m  1:18.03 
155  Katrine Stoltenhoff  2006  0672AM  BRDSTRUP    25m  1:18.14 
46  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m  1:18.17 
28  Caroline Bach Mindested  2005  0592AF  ALLERD    25m  1:18.20 
               

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
215  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  MK 31    25m  1:18.00 
207  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    25m  1:17.93 
149  Marie Jensen  2005  0516AO  ESBJERG    25m  1:17.68 
224  Mathilde U. Thorborg  2005  0596AU  VEST    25m  1:17.78 
114  Elisabeth Augusta Englev  2006  0604AE  GTI-GREVE    25m  1:17.96 
15  Nynne Zandra Opperfelt  2006  0678AP  SOLRD    25m  1:18.01 
               

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
146  Emilie hlenschlger  2006  0652AC  ESBJERG    25m  1:17.49 
107  Johanne Weber  2005  0574AH  HELSINGR    25m  1:17.33 
39  Kristine Kipper Pedersen  2004  0494AV  NYBORG    25m  1:17.05 
208  Cille Kirketerp  2005  0526AK  MK 31    25m  1:17.14 
21  Asta Hjberg  2005  0546AB  BIRKERD    25m  1:17.41 
61  Beatrice Buhr Mller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  1:17.59 
               

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
81  Rosa Marie Schousboe  2005  0578AJ  HORSENS    25m  1:17.02 
99  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    25m  1:16.78 
225  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    25m  1:15.88 
40  Frederikke B. Hansen  2005  0532AE  NSTVED    25m  1:16.22 
178  Emilie Hartvig-Olsen  2006  0634AH  STT    25m  1:16.84 
117  Sarah Ankjr Pedersen  2006  0686AJ  GTI-GREVE    25m  1:17.04 
               

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
152  Mathilde Thy Asmussen  2004  0426AT  DELTA    25m  1:14.97 
25  Nikoline R. Amstrup  2005  0594AE  BIRKERD    25m  1:14.43 
233  Eva Hjort  2004  0452AE  SKOVBAKKEN    25m  1:13.66 
220  Maria Bebe Hansen  2004  0482AG  VEJLE    25m  1:13.89 
37  Olivia Hemmelff  2006  0648AK  RINGE    25m  1:14.75 
108  Caroline Villum Frch  2005  0502AG  HELSINGR    25m  1:15.24 
               

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
228  Dicte Skov Forsberg  2004  0466AM  VIBORG    25m  1:12.88 
150  Amanda Busk Olesen  2005  0558AH  ESBJERG    25m  1:12.56 
Ida Skov Kragh  2006  0698AG  A6 SLANGE    25m  1:11.73 
60  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  1:12.40 
195  Dagmar Boeck  2004  0458AM  TRITON B    25m  1:12.77 
237  Freja Sndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    25m  1:13.43 
               

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
17  Mette Holstein  2005  0552AI  SILKEBORG    25m  1:11.48 
198  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  TRITON B    25m  1:09.73 
111  Nele Schulze  2004  0492AH  HADERSLEV    25m  1:08.21 
127  Sara Damkjr Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  1:09.51 
174  Karoline Kjelstrup  2006  0634AK  AALBORG    25m  1:11.15 
188  Anna Munk Fuglsang  2005  0538AI  S 68    25m  1:11.53 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  02 december 2020 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  18:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner